Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 TOP TECH vychytávok Peugeot 308

5 TOP TECH vychytávok Peugeot 308
TECHBOX
5 TOP TECH vychytávok Peugeot 308

Nový Peugeot 308 ohuruje nielen svojím dizajnom, ale aj technológiami. Prináša dokonca niečo, čo sme tu ešte nemali, tlačidlá i-Toogles. Spoznajte s nami 5 TOP TECH vychytávok najnovšej generácie 308.

V Cannes sme mali možnosť vôbec prvýkrát sa zoznámiť s novým modelom Peugeot 308 a ihneď nás zaujal. Novinka pôsobí výrazne prémiovejšie. Nielen pri pohľade na vonkajší vzhľad, ale prémiovosť pocítite najmä v interiéri, kde vás i-Cockpit doslova vtiahne do sveta technologických orgií.

Nový Peugeot i-Cockpit

Ak sa pozrieme na najnovšiu generáciu systému Peugeot i-Cockpit, napadajú nás len pozitívne emócie. Nechýba kompaktný volant, vďaka ktorému vidíte na prístrojový štít na úrovní očí. Ten je plne digitálny a nechýba mu ani podpora 3D zobrazenia, ktorú vám rozhodne odporúčame vyskúšať. 3D vďaka Peugeotu je skutočne použiteľné, nielen to, návykové a priam až sci-fi.

Súčasťou najnovšieho Peugeot i-Cockpit v novinke Peugeot 308 je aj stredový 10-palcový dotykový displej a samozrejmosťou je ergonómia, kedy máte všetko na dosah a v úrovni očí. Kvalitu pocítite aj pri pohľade na materiály, ktoré si vás budú doslova hýčkať.

Peugeot i-Connect Advanced

Systém infotainmentu, ktorý je súčasťou nového Peugeot i-Cockpit, si zaslúži samostatnú kapitolu. Po novom je Peugeot i-Connect Advanced výrazne intuitívnejší a modernizovaný systém pripojený do sveta internetu. Užívať si ho môžete už od výbavy ACTIVE na 10-palcovom dotykovom displeji s mimoriadne jemným rozlíšením a praktickou haptickou odozvou. Viete tak vždy presne čo ste stlačili. Potešia aj mimoriadne rýchle reakcie.

Pozrite si

Nový Peugeot 308 nám v Cannes ukázal, že s ním treba počítať!

Nám sa páči, že celý systém infotainmentu Peugeot i-Connect Advanced pripomínam ovládanie smartfónu. Viete si tak jednoducho prechádzať medzi hlavnými obrazovkami s widgetmi zo strany do strany, alebo sa k vybraným funkciám dostanete potiahnutím prsta smerom zhora nadol, skutočne rovnako ako na smartfónoch. Výhodou je online navigácia a nechýba ani možnosť aktualizácií na diaľku (over-the-air).

Samozrejmosťou je podpora bezdrôtových technológií pre zrkadlenie smartfónu vrátane Android Auto a Apple CarPlay. Nechýba ani podpora aplikácie MyPeugeot, kde môžete na diaľku ovládať napríklad nabíjanie v prípade hybridnej verzie novinky či si rovno nastaviť teplotu v kabíne.

Peugeot i-Toogles

Azda najväčšou a najzaujímavejšou inováciou sú virtuálne ovládače, unikátna dotyková plocha pod hlavným displejom, kde si viete nastaviť softvérové tlačidlá pre 6 vybraných funkcií automobilu či infotainmentu. Výhodou je, že celý panel virtuálnych ovládačov je k vodičovi správne naklonený a ich veľkosť či odozva perfektne nahradí hardvérové ovládače. Trafíte ich aj keď sa na ne nepozeráte.

Pozrite si

Jazdili sme nový technologicky nadupaný Peugeot 308 / 308 SW

Ak si chcete i-Toogles prispôsobiť, stačí troma prstami ťuknúť do hlavného displeja a zobrazí sa vám množstvo funkcií, ktoré si viete jednoducho presunúť do i-Toogles. Viete ísť mimoriadne hlboko do menu, napríklad jedným z tlačidiel môže byť aj konkrétna teplota klimatizácie, ktorú máte najradšej či dokonca konkrétna adresa z navigácie. Toto je lepšie raz vidieť ako 100-krát napísať, preto si pozrite aj naše video s 5 TOP TECH vychytávkami novinky Peugeot 308.

Peugeot Drive Assist 2.0

Najnovšia generácia jazdných asistentov vyráža dych. Doslova ide o ďalší krok k čiastočne autonómnej jazde, kde sa môžete spoľahnúť na nový adaptívny tempomat s funkciou ŠTART – STOP (v kombinácii s automatickou prevodovkou EAT8), asistent udržiavania v jazdnom pruhu či trojicu nových funkcií, kde nachýba poloautomatická zmena jazdného pruhu, pri ktorej vám systém navrhne bezpečné predbiehanie aj návrat do pôvodného jazdného pruhu. Tento systém funguje pri rýchlostiach od 70 – 180 km/h.

Novinkou je aj rozpoznávanie odporúčanej rýchlosti, kde vám systém navrhne prispôsobenie rýchlosti práve na základe prečítaných značiek s rýchlostnými limitmi. Obrovskou výhodou nielen v bezpečnosti, ale aj v komforte jazdy je systém, ktorý prispôsobuje rýchlosť profilu cesty. Jednoducho váš Peugeot 308 vie, na základe zakrivenia zákrut, akou optimálnou rýchlosťou tieto zákruty prejsť. Systém pritom funguje až do rýchlosti 180 km/h.

Nás pritom potešila aj nová zadná parkovacia kamera s HD rozlíšením a uhlom sledovania 180°, ale aj nový parkovací asistent 360° po novom už so 4 kamerami! Krásna grafika a výborný prehľad o okolí auta.

Peugeot (plug-in) HYBRID

Ak máte radi moderné technológie, poteší vás aj správa, že Peugeot 308 príde v budúcom roku aj vo verzii HYBRID. V prípade 308-čky to však znamená plug-in-hybridnú technológiu, kde dostanete až 12,6 kWh batériu, ktorú viete nabíjať z wallboxu či externých nabíjačiek výkonom 7,4 kW. Na výber budete mať dve výkonnostné verzie HYBRID, pričom výkonnejší plug-in hybridný pohon ponúkne až 225 koní.

Takýto výkon rozhodne pocítite, zrýchlenie z 0 na 100 dosiahnete za 7,5 sekundy. Tešiť sa môžete aj na dojazd čisto na elektrický pohon na úrovni cca. 60 km, čo je tiež vynikajúca hodnota.

Nielen TECH vyhytávky z novinky Peugeot 308 robia ideálne auto pre mladých či rodinu. K dispozícii bude totiž aj vo verzii SW, kedy sa môžete tešiť na batožinový priestor o veľkosti až 608 litrov. Nám sa Peugeot 308 páči, a čo vy? Mimochodom, cena modelu začína na 18 490 €.