Reklama

5 funkcií Google, ktoré vám uľahčia uponáhľaný život

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Častokrát žijeme uponáhľaný a hektický život, ešteže tu máme vždy nápomocné technológie. Myslí na to aj spoločnosť Google, ktorá aktuálne veľmi rada experimentuje s umelou inteligenciou.

Jar je už v plnej sile, tak sa tu naskytá známy pojem „jarné upratovanie“. Z času na čas by sme si ale mali poupratovať aj náš digitálny neporiadok. Práve toto Google pár jednoduchými krokmi umožňuje.

Samotný Google si pre digitálne jarné upratovanie pre svojich používateľov pripravil niekoľko nástrojov, ktoré sú poháňané umelou inteligenciou, čo celý proces ešte zrýchli.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Vyčistite si fotogalériu

Niet lepším príkladom ako začať digitálne upratovanie. Vaša galéria v smartfóne je určite plná rôznych fotografií, tých lepších, aj tých menej podarených. Dôležitým krokom je zapnuté zálohovanie do Fotiek Google.

Tým pádom môžete dané zábery vymazať priamo zo zariadenia, čím neraz ušetríte aj desiatky gigabajtov. Nemusíte sa báť, vaše fotografie sú na cloude v bezpečí a pristupovať k nim môžete napríklad aj z počítača.

Zdroj | unsplash/Sajjad Zabihi

Fotky Google nielenže ukladajú vaše zábery do cloudu, ale pomocou umelej inteligencie ich usporadúvajú podľa objektov na nich – či už to sú ľudia, miesta, jedlá alebo domáce zvieratá. Následne tak môžete konkrétne fotografie nájsť omnoho rýchlejšie.

2.

Google vám pomôže s triedením e-mailov

Doručená pošta v Gmaily používa AI na triedenie e-mailov až do piatich kategórií: Hlavné, Reklamy, Sociálne siete, Aktualizácie a Fóra. Týmto spôsobom sa nemusíte prehrabávať jednou hromadou e-mailov.

Navyše, ešte nie u nás, ale aj to časom príde, fungujú aj ďalšie AI vychytávky spojené s modelom Gemini, ako napríklad inteligentné odpovede a ďalšie inteligentné AI nástroje na prispôsobenie fungovania.

3.

Nebojte sa s Gemini dosahovať vaše ciele

Umelá inteligencia nie je náš nepriateľ, stačí jej dať šancu ako vám môže spríjemniť život. Potrebujete pomoc s organizovaním? Požiadajte Gemini, ktoré vám pripraví napríklad zoznam úloh so začiarkovacími políčkami. Chcete zabehnúť napríklad polmaratón? Aj v tomto vám Gemini jednoznačne pomôže a na mieru vám pripraví tréningový plán, aby ste tento výkon zvládli čo najlepšie.

4.

Gemini vám pomôže aj s organizovaním

Gemini vám môže pomôcť s plánovaním a organizáciou priamo v Gmaile, Dokumentoch, Prezentáciách, Tabuľkách a aplikácii Meet. Je ale potrebné mať tarifu Google One AI Premium. Napríklad v Gmaile vám Gemini pomôže rýchlo navrhnúť e-maily a odpovedať na ne, pričom sa vie zamerať na konkrétne vaše príkazy.

Zdroj | Google

Gemini dokáže vytvoriť v také nastavenie v Tabuľkách Google, aby ste mali napríklad väčší prehľad o vašich financiách. Využití v praxi je skutočne neúrekom.

5.

Urobte si poriadok v kartách v prehliadači Chrome

Obsah pokračuje pod reklamou

Každý z nás to pozná. Necháme si v prehliadači otvorené desiatky kariet v domnienke, že sa k nim určite neskôr vrátime, ale to sa nikdy nestane. Google preto nasadil novú funkciu prehliadača Chrome, ktorá vám pomôže usporiadať takéto karty.

Zdroj | Firmbee.com

Experimentálny nástroj používa AI na navrhovanie a vytváranie skupín kariet na základe toho, čo je momentálne otvorené. Funkcia je momentálne dostupná iba v USA a angličtine.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.