5 dôvodov, prečo vás Xiaomi 11 Lite 5G NE posadí na zadok!

Z času na čas sa na trhu objaví produkt, ktorý popiera všetky aktuálne trendy a ostatným ukáže, že sa to dá aj inak. Reč je o Xiaomi a jeho novom smartfóne Xiaomi 11 Lite 5G, ktorý spája zdanlivo nespojiteľné – krásny a praktický dizajn, špičkový hardvér a prekvapivo nízku cenu v jednom, skutočne vydarenom zariadení.

Ultra-štíhly dizajn na každý deň

S našimi smartfónmi už dnes trávime celé dni a hoci si to možno neuvedomujeme, ešte pred ich hardvérom a funkciami je pre nás najpodstatnejší skôr ich dizajn. Teraz však nemáme na mysli farbu smartfónu či jeho povrch, hoci Xiaomi 11 Lite 5G NE dokáže ohúriť aj v tomto smere.

Reč je v tomto prípade o hrúbke a hmotnosti smartfónu, ktorá ovplyvňuje to, ako sa nám so smartfónom pracuje, ako dobre sa drží v ruke, či nosí vo vrecku. Už tu Xiaomi 11 Lite 5G NE udáva trendy. Váži totiž iba 158 gramov a na hrúbku má len 6,81 milimetra a to aj napriek tomu, že jeho displej má až 6,55 palca.

Ako vo vlastnom kine

Ideálny pomer medzi uhlopriečkou displeja a samotnými rozmermi smartfónu Xiaomi 11 Lite 5G NE dosahuje aj vďaka tomu, že jeho 6,55“ displej obklopujú rámčeky s hrúbkou 1,88 milimetra. Priestrannosť však samozrejme nie je jeho jedinou silnou stránkou, tou to naopak iba začína.

Xiaomi pri svojich smartfónoch skrátka nerobí kompromisy, bez ohľadu na ich cenu. Tešiť sa tak v tomto prípade môžete na špičkový AMOLED displej schopný vykresliť 1 miliardu farieb pri maximálnom jase až 800 nitov, popri čom mu vo výbave nechýba ani podpora filmových formátov HDR10+ a Dolby Vision.

Okrem verných farieb a jasnému obrazu si budete užívať aj jeho plynulosť, ktorú zabezpečuje obnovovacia frekvencia obrazu na úrovni 90 Hz a dotyku až na úrovni 240 Hz. Xiaomi 11 Lite 5G NE si tak podmaní aj hráčov, ktorým neujde ani stotina napínavej z napínavého príbehu alebo akčného súboja.

Profi zostava „vo vačku“

Netvrdíme, že klasickým fotoaparátom definitívne odzvonilo, no komu sa chce so sebou vláčiť samostatnú techniku a toľké objektívy? Xiaomi áno, ale v neuveriteľne štíhlom tele. Aj napriek tomu, že na zadnej strane novinky Xiaomi 11 Lite 5G NE nájdete tri samostatné fotoaparáty, z tela vystupujú hrúbkou len 1,77 milimetra!

O klasické fotografie sa v tejto trojitej zostave postará 64 Mpx snímač prekrytý objektívom so svetelnosťou f/1.79 zloženým zo šiestich častí. Výsledok? Jasné a ostré zábery aj zlých svetelných podmienkach. Klasické fotografie z tohto fotoaparátu budú vo vašej galérii určite hrať prím, no občas nastanú situácie, kedy toho potrebujete zmestiť do záberu oveľa viac, či naopak.

Na tieto prípady je Xiaomi 11 Lite 5G NE pripravený vďaka 8 Mpx fotoaparátu s ultra-širokouhlým objektívom so záberom až 119 stupňov. Na opačné prípady je tu 5 Mpx fotoaparát s teleobjektívom prispôsobeným na fotenie drobných detailov zo vzdialenosti 3-7 centimetrov.

Nová úroveň rýchlostí

Ideálnym parťákom pre hráčov a náročných používateľov nie je Xiaomi 11 Lite 5G NE len kvôli jeho displeju, ale aj hardvéru pod jeho povrchom. O plynulý chod celého systému, aplikácií i hier, sa postará výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 778G vybavený 8-jadrovým procesorom Kryo 670 s taktom až 2,4 GHz a grafickým jadrom Adreno 642L pripraveným aj na najnovšie herné tituly.

Rýchlosť ale Xiaomi 11 Lite 5G NE nemá v malíčku iba vďaka tomuto čipsetu, či pamätiam typu UFS 2.2 a LPDDR4X. Ako to už vyplýva z jeho názvu, pripravený je aj na 5. generáciu mobilných sietí, ktorých pokrytie rýchlo rastie aj na Slovensku. Siete 5G si navyše v prípade tejto novinky budete môcť užívať na dvoch SIM kartách naraz, vďaka obľúbenej funkcii Dual SIM.

S energiou dokáže divy

Po prečítaní prechádzajúcich odstavcov vám možno napadlo, že všetok tento hardvér osadený v tak tenkom smartfóne musí vyžmýkať jeho batériu, ani sa nenazdáte. Opak je ale pravdou a to nielen kvôli tomu, že batéria nového Xiaomi 11 Lite 5G NE ponúka nadštandardnú kapacitu až 4 250 mAh.

Spomínaný čipset Snapdragon 778G je totiž postavený na 6-nm výrobnej architektúre, ktorá mu umožňuje skĺbiť vysoký výkon s nízkou energetickou náročnosťou. Na jedno nabitie tak dokáže vydržať prehrávať video zhruba 16 hodín a prehrávať hudbu dokonca až 104 hodín.

Pod túto výdrž sa podpisuje aj inteligentný softvér, ktorý na pozadí optimalizuje spustené procesy a aplikácie bez vplyvu na funkcionalitu smartfónu. Ak chcete energetickú efektivitu Xiaomi 11 Lite 5G NE posunúť ešte ďalej, v jeho nastaveniach si môžete aktivovať rôzne ďalšie vychytávky, ako je napr. 5G šetrenie batérie, automatické vypínanie mobilných dát po zamknutí smartfónu, či automatické vymazávanie vyrovnávacej pamäte.

Keď dôjde rad na nabíjanie, pripravené na ďalšie hodiny intenzívneho používania môže byť Xiaomi 11 Lite 5G NE pripravený už v priebehu niekoľkých minút vďaka rýchlej nabíjačke s výkonom až 33 W, ktorá je súčasťou balenia.

To najlepšie sme si samozrejme nechali na koniec… Takúto parádnu výbavu vám nový Xiaomi 11 Lite 5G NE poskytne už za 389 €! Ak vás táto novinka zaujala, zakúpiť si ju môžete v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk.

ZdrojMi Store

Komentáre k článku