Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 dôvodov, prečo je Toyota Corolla Cross ideálne rodinné auto

5 dôvodov, prečo je Toyota Corolla Cross ideálne rodinné auto
TECHBOX
5 dôvodov, prečo je Toyota Corolla Cross ideálne rodinné auto

Hľadáte ideálne auto pre rodinu? Čo by tak malo spĺňať? Rozhodne by malo byť spoľahlivé, úsporné, bezpečné, priestranné a praktické. A samozrejme, mala by to byť dobrá kúpa… chcete poradiť?

O jednom vieme…nová Toyota Corolla Cross. Poďte sa s nami pozrieť na 5 dôvodov, prečo si myslíme, že práve toto je ideálne rodinné SUV.

1. SPOĽAHLIVOSŤ

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa povie Toyota, ruka v ruke s ňou ide aj spoľahlivosť. Výrobca totiž dlhodobo kraľuje rebríčkom najspoľahlivejších automobilov na svete. Aj v roku 2022 tomu nebolo inak, nielenže Toyota podľa výsledkov neziskovej organizácie pre výskum a ochranu spotrebiteľov Consumer Reports obsadila prvú priečku, ale absolútne najspoľahlivejším modelom medzi automobilmi sa stala Toyota Corolla Hybrid modelového roku 2023.

A samozrejme na úspechy určite nadviaže aj nová Toyota Corolla Cross, ktorú na ceste len tak neprehliadnete. Najmä spredu je ihneď rozoznateľná vďaka dvojitej lichobežníkovej maske vhladiča a novým Bi-LED svetlometom. Robustnosť karosérie umocňujú rozšírené 3D blatníky, nechýbajú plastové prvky a lá RAV4 a mne sa páčia aj tieto príplatkové nástupné prahy, ktoré dodávajú modelu Cross osobitný charakter.

2. PRIESTRANNOSŤ

Rodina potrebuje priestor. Ak si vyberiete predný pohon novinky, dostanete sa na 425 litrov a dokonca ak pre cenovo dostupnejšiu motorizáciu 1,8 Hybrid s predným pohonom, máte naviac ďalších 48 litrov, celkovo až 473! Rovnako si dostatok priestoru užijete tak na predných ako aj zadných sedadlách. Ako otec rodiny zase oceníte priestranný interiér a príjemné materiály. Pred vami máte 12,3-palcový digitálny prístrojový panel s vynikajúcou grafikou, ktorý je štandardnou výbavou. Uprostred nájdete 10,5-palcový dotykový displej infotainmentu. , ktorý môžete mať v prípade verzie Toyota Smart Connect+ vybavený aj rýchlejším procesorom, či navigáciou. Dobré je, že máte k dispozícii aj bezdrôtové Apple CarPlay a káblové Android Auto. Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj aplikácia MyT.

3. BEZPEČNOSŤ

Nová Toyota Corolla Cross je mimoriadne bezpečná. Tak napríklad, upozorní vás na dieťa alebo tašku, ktorú ste si položili na zadné sedadlá! Ako? V Toyote vymysleli jednoduchý systém. Ak ste pred naštartovaním otvorili zadné dvere, po tom ako zastavíte, systém vás upozorní na to, aby ste si vzadu niečo nezabudli. Geniálne, jednoduché a praktické. To však nie je, čo sa týka bezpečnosti všetko. Už základná výbava bezpečnosti je vďaka bezpečnostným a asistenčným systémom Toyota T-Mate mimoriadne bohatá.

Pozrite si

Jazdili sme novú Toyotu Corollu Cross – Je toto ideálne rodinné SUV?

Štandardom je systém zmierňujúci riziko kolízie na križovatkách a pri jazde v meste, ale aj inteligentný adaptívny tempomat či aktívne držanie v jazdných pruhoch. Systémov tu je ďaleko viac, dokonca môžete mať aj systém upozorňujúci na bezpečné vystúpenie z auta, ale aj upozornenie na dopravu za autom, pri cúvaní či vychádzaní z parkoviska, rovnako systém sledovania mŕtveho uhla.

4. ÚSPORNOSŤ

O tom, že Toyota to s hybridmi vie, sa nemusíme už ani baviť. Viac ako 25 rokov skúseností a neustále ladenie hybridných systémov vyústilo do 5. generácie hybridného pohonu, ktorý nájddte aj v novinke Corolla Cross. Hybrid je štandardom aj pri základnej motorizácii 1.8 Hybrid 4×2. Li-Ion batéria vám umožní aj čisto elektrický rozjazd, či jazdu na elektrinu do určitej rýchlosti. Celkovo budete zo spotreby nadšení. Úsporná motorizácia sa prejaví vo vašej peňaženke, a nielen to, jazda sa vám bude páčiť. Mimochodom s hybridným pohonom bez nabíjania nemáte žiadne starosti, dokonca na batériu dostanete záruku 10 rokov.

5. DOBRÁ KÚPA

S hybridnou motorizáciou 1,8, ale už s automatickou prevodovkou a veľmi bohatou výbavou vrátane množstva asistenčných systémov, ale aj digitálneho prístrojového panela, veľkého centrálneho dotykového displeja… sa pri výbave Comfort dostanete pri novinke Toyota Corolla Cross na cenu 31 090 eur. A to je naozaj dobrá ponuka.

A ešte lepšia správa je, že Toyota Corolla Cross je aj skladom, takže žiadne dlhé čakacie doby. Ak by ste si chceli predsalen objednať vami vysnívanú nakonfigurovanú verziu, takéto auto vám príde do 4-5 mesiacov. Ale ako sa hovorí, lepšie je raz vidieť, ako stokrát čítať, pozrite si aj naše video s Toyota Corolla Cross v najvyššej výbave Premiere Edition vrátane koženého interiéru a doslova nabitou TECH výbavou.

Obsah pokračuje pod reklamou