Reklama

4 dôvody, prečo používať Google Kalendár. Je s vami vždy a všade

Zdroj | unsplash/charlesdeluvio
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/charlesdeluvio
Zdroj | unsplash/charlesdeluvio

Akú aplikáciu na plánovanie udalostí používate? Je to nejaká špeciálna appka alebo je to overený Google Kalendár priamo od slávneho technologického giganta? Tu sú 4 dôvody, prečo by ste ho mali používať.

Google Kalendár prišla ako beta verzia v roku 2006 a ako plná verzia v roku 2009, čo je už 14 rokov dozadu. Aplikácia umožňuje používateľom vytvárať a upravovať udalosti, a tak si jednoducho plánovať svoj čas.

Aplikácia Google Kalendár

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Kompatibilita

Aplikácia Google Kalendár je súčasťou každého smartfónu s operačným systémom Android. Pre iPhony nie je taktiež žiadnou prekážkou, majitelia túto aplikáciu priamo od Google nájdu v App Store. To je prvou veľkou výhodou tejto aplikácie – majú ju takmer všetky, takže žiadne dodatočné inštalovanie.

2.

Synchronizácia

Google Kalendár vám umožní synchronizovať všetky kalendáre, ktoré ľudia vo vašom okolí, resp. vo firme pridávajú. To poskytuje každému spoločné miesto pre jeho plány a jednoduchý spôsob, ako skontrolovať aj plán všetkých ostatných. Môžete tiež posielať pozvánky na udalosti alebo emailové pripomienky. Ak si kúpite nový smartfón alebo tablet, vaše udalosti sa automaticky synchronizujú prostredníctvom synchronizačných služieb Google.

3.

Pripomienky

Predvolené časy pre pripomienky sú 30 minút alebo 10 minút pred stretnutím. Môžete ich však zmeniť tak, aby vyhovovali vašim špecifickým potrebám. Upozornenie na udalosť môže prísť formou notifikácie alebo aj emailom.

4.

Vyhľadávanie

Možno keď na prvý pohľad uvidíte váš kalendár nabitý udalosťami, poviete si, že je to neprehľadné. Google Kalendár však vie zobraziť denný, 3-dňový, týždenný aj mesačný náhľad. Navyše skvelo funguje aj vyhľadávanie, stačí napísať kľúčové slová a vaša udalosť je v priebehu pár sekúnd nájdená.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.