Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4 dôvody, prečo je Huawei nova Y70 ideálnym kandidátom na váš nový smartfón

4 dôvody, prečo je Huawei nova Y70 ideálnym kandidátom na váš nový smartfón
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei
TECHBOX
4 dôvody, prečo je Huawei nova Y70 ideálnym kandidátom na váš nový smartfón
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Nový prírastok do smartfónovej rodiny Huawei, model nova Y70, zaujme nielen štýlovým dizajnom, ale aj modernými funkciami prevzatými z drahších modelov. Navyše, inžinieri vypočuli prosby všetkých, ktorí sa sťažujú na nutnosť častého nabíjania – vďaka obrovskej batérii budete smartfón nabíjať len raz za pár dní. Prinášame zoznam štyroch dôvodov, prečo je nova Y70 ideálnym kandidátom na nový smartón pre každého, kto chce dobre vybavený telefón za rozumnú cenu.

Budete ho nabíjať len dvakrát za týždeň

Novinka od Huawei nova Y70 podporuje rýchle 22,5 W nabíjanie Huawei SuperCharge, vďaka čomu jej stačí len desať minút nabíjania, a môže fungovať nepretržite 3 hodiny. Okrem toho, ak máte batériu nabitú na menej ako 5%, zapnutím režimu vybitej batérie pri získate až 12 hodín v pohotovostnom režime, kým sa telefón vypne, takže sa môžete spoľahnúť, že vaše zariadenie vydrží aj pri extrémne nízkej úrovni nabitia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Huawei

To sa však stane zrejme málokomu, a to z jednoduchého dôvodu. Telefón dostal do výbavy batériu s mimoriadnou kapacitou až 6000 mAh. To znamená, že pri striedmom používaní ju stačí nabíjať len dvakrát týždenne, čo je v dnešnej dobe, kedy väčšina smartfónov vydrží na jedno nabitie sotva deň, už takmer utópia. Tvorcovia totiž implementovali až osem optimalizovaných oblastí spotreby spolu s jedinečnou technológiou inteligentnej úspory energie od Huawei. Telefón vďaka nej sám “myslí” na to, ako s energiou hospodáriť tak, aby vydržal bez nabíjačky čo najdlhšie.

Ešte väčší, krajší a detailnejší displej

Smartfón je vybavený 6,75-palcovým displejom Huawei FullView s väčšou obrazovkou v porovnaní s predchodcami. S novým displejom môžete jednoduchšie sledovať obsah vo väčšej veľkosti, či už ide o streamovanie videí, hranie obľúbených hier alebo prezeranie fotografií z dovolenky.

Zdroj | Huawei

Samotný dizajn displeja je elegantný a jednoduchý, s moderným úzkym výrezom, aby sa plocha obrazovky využila v maximálnej možnej miere. Okrem toho je pomer obrazovky k telu skutočne vysoký – až 90,26 % – čo ešte viac prispieva k zážitku zo sledovania obľúbeného obsahu.

Trojitý fotoaparát s umelou inteligenciou

AI Triple Camera, ako sa fotoaparát novinky oficiálne nazýva, sa skladá zo 48MP hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením, 120° 5MP ultraširokouhlého objektívu a 2MP hĺbkového senzora. Každý z trojice prispieva svojou troškou k výslednej kvalite záberov.

Hlavný fotoaparát sa okrem iného stará aj o to, aby bol na fotografiách dostatok svetla, čo zvyšuje kvalitu a nastavenie fotografií. Je skvelý na zachytenie portrétov a scenérií. Ultraširokouhlý fotoaparát je ideálny na vtesnanie všetkých vašich priateľov do skupinovej fotografie, pretože širokouhlý záber umožňuje dostať do záberu viac obsahu. Hĺbkový senzor zase rozostrí pozadie obrázka a zachová zaostrenie na objekt s 3D zobrazením a presnou hĺbkou, pre Bokeh efekt ako z fotografickej príručky.

Zdroj | Huawei

Spolu trojica objektívov vytvára kvalitné zábery, ktorými zahviezdite (nielen) na sociálnych sieťach. Vyhrať sa môžete aj s manuálnym nastavením či umelou inteligenciou, ktorá dokáže rozoznať, na čo sa práve telefón pozerá a automaticky upraví parametre výsledného záberu tak, aby vyzeral čo najlepšie.

Takmer nekonečný priestor pre vaše dáta

Huawei nova Y70 prichádza s poriadnou porciou úložného priestoru – až 128 GB vnútornej pamäte. Čo to znamená v praxi?  Tak napríklad sa do telefónu zmestí až 170 epizód vášho obľúbeného seriálu, 13 000 skladieb či viac ako 60 filmov. Ak  by to náhodou niekomu nestačilo, je tu riešenie – stačí si zaobstarať kartu MicroSD, ktorá poskytne ďalších až 512 GB úložného priestoru! Vďaka tomu môžete zabudnúť na nepopulárnu hlášku “pamäť plná” a nutnosť priebežne vymazávať obsah mobilu.

A to najlepšie? Novinka od Huawei nespraví prievan vo vašej peňaženke – aktuálne ju kúpite už za 149 eur napríklad v sieti NAY.