Reklama

4 000 vozidiel Volkswagen Group je pochovaných v mori

Zdroj | PORTUGUESE NAVY
Michal Sobek
Zdroj | PORTUGUESE NAVY
Zdroj | PORTUGUESE NAVY

V Atlantiku sa potopila nákladná loď, ktorá prevážala približne 4 000 vozidiel Volkswagen Group do USA. Pred potopením začala horieť a nepodarilo  sa ju zachrániť aj napriek snahe odtiahnuť ju do bezpečia.

Pozrite si

Kvôli ruskej agresii automobilky hromadne zastavujú dovoz a výrobu vozidiel

Loď Felicity Ace sa potopila 400 kilometrov od pobrežia portugalských Azorských ostrovov. Ako uviedol prevádzkovateľ lode, tak vlnobitie spôsobilo jej naklonenie o 45 stupňov.

Kapitán najbližšieho prístavu na ostrove Faial povedal, že loď Felicity Ace s vlajkou Panamy sa potopila, keď sa začali snahy o jej odtiahnutie kvôli štrukturálnym problémom spôsobeným požiarom a rozbúreným morom. Keď sa začalo odťahovanie, tak loď stratila stabilitu a potopila sa.

Vozidlá prepravované z Európy do Ameriky pozostávali prevažne zo značiek vyššej kategórie koncernu Volkswagen Group. Malo sa tam nachádzať približne 1 900 kusov vozidiel Audi, 1 100 vozidiel značky Porsche, 500 kusov Volkswagenov, 189 vozidiel značky Bentley a 85 športiakov od Lamborghini.

Zdroj | PORTUGUESE NAVY

Predpokladá sa, že požiar trval dlhšie ako týždeň po tom, čo bola posádka lode evakuovaná a loď Felicity Ace zostala samovoľne unášaná morom. Zatiaľ sa však nezdá, že by došlo k znečisteniu mora ropou.

Nemecká automobilka sa obávala, že veľké množstvo jej áut na lodi nebude možné zachrániť, pričom značky a predajcovia upozorňujú zákazníkov, že vozidlá smerujúce do USA pravdepodobne nebudú dodané. Škodu na autách našťastie kryje poistenie.

Pozrite si

Toto je nový Volkswagen Taigo, na Slovensku štartuje so zaujímavou cenou

Incident by mohol stáť automobilku najmenej 155 miliónov dolárov. Na palube lode bol tovar v hodnote asi 438 miliónov dolárov, z čoho 401 miliónov je suma za automobily.

Nielenže teraz automobilový priemysel komplikuje situácia na Ukrajine spojená s ozbrojenou inváziou zo strany Ruska, ale ešte aj takáto nehoda, kde sa more stalo cintorínom 4 000 kusov automobilov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.