Reklama

3 tipy na maximálne využitie navigácie Apple nielen pred dovolenkou

Zdroj | Ravi Palwe/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ravi Palwe/Unsplash
Zdroj | Ravi Palwe/Unsplash

Apple Mapy nezačali práve najslávnejšie, ale už dávno nie je táto služba na smiech. Pre mnohých majiteľov iPhonov sú dnes Apple Mapy prvou voľbou, ak potrebujú využiť navigáciu.

Podobne ako pri iných aplikáciach, aj navigácia od Apple sa podstatne ľahšie ovláda, keď viete, ktoré funkcie ponúka a ako sa k nim dostanete. Pripravili sme pre vás 3 tipy, ktoré možno nepoznáte.

1.

3D prehlidka s Flyover

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa chystáte do nového mesta na výlet, alebo chcete získať zážitok z dovolenky bez toho, aby ste vstali z gauča, oceníte funkciu Flyover. Prináša 3D pohľad na vybrané mestá po celom svete a umožňuje vám ich preskúmať zo vzduchu, alebo si urobiť vopred pripravenú prehliadku.

Pozrite si

3 najväčšie podivnosti od Apple poslednej doby

Ako na to?

Vyhľadajte mesto, ktoré chcete vidieť, vo vyskakovacej ponuke kliknite na Prelet. Po otvorení rozhrania v štýle AR klepnite na Star Tour, možnosť nájdete v spodnej ponuke. Mapy Apple vám prinesú virtuálnu prehliadku zaujímavých pamiatok akoby ste leteli vrtuľníkom.

Náš tip: Môžete sa pohybovať po 3D leteckej mape pomocou rovnakých gest, ktoré používate na navigáciu v aplikácii Mapy, alebo fyzickým pohybom smartfónu, teda podobne ako v prípade aplikácie AR.

2.

Look Around

Street View zaviedli Google Mapy, ale už aj Apple Mapy majú obdobnú funkciu. Princíp Look Around je v podstate rovnaký, nájdete miesto na mape a uvidíte, ako to tam vyzerá, i keď tam fyzicky nie ste.

Pozrite si

iPhone 15 Pro Max porazil Galaxy S24 Ultra. Je najpredávanejší na svete!

Ako na to?

Ak pustíte špendlík na mapu, v strede vľavo uvidíte štvorec s ikonou ďalekohľadu. Klepnite naň, vyskakovacie okno vás vzápätí prenesie na úroveň ulice. Toto okno štandardne pokrýva celú obrazovku, režim rozdelenej obrazovky s mapou môžete vyvolať keď klepnete na šípky (v ľavom hornom rohu).

Navigácia pomocou Look Around je ľahká. V režime celej obrazovky klepnite na miesto, kde chcete ísť a kamera sa začne pohybovať. Pomocou vyskakovacieho okna môžete klepnúť na ikonku na mape a okamžite sa tam presunúť.

3.

Mapy bez dát

V prípade, že máte iOS 17, konečne môžete využívať Apple Mapy bez dátového pripojenia. Stačí kliknúť na vaše iniciály (pravý dolný rohu), potom na Mapy offline a Stiahnuť novú mapu. Tam vyhľadajte oblasť, resp. miesto a klepnite na tlačidlo Stiahnuť. Mapa sa uloží a vy ju môžete využívať bez ohľadu na to, či máte mobilný signál, či mobilné dáta.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.