Reklama

3 smart lokalizátory, ktoré využijete (nielen) na dovolenke a cez leto

Lissett Pliešovská

Máme tu leto a pred sebou dovolenky, výlety, tábory. Asi nikdy počas roka tak nevyužijete lokalizačný prívesok ako práve v tomto čase, keď sa stále niečo balí, vybaľuje, hľadá, alebo stráca.

S týmto malým smart zariadením už nebudete hľadať kľúče, stačí ho pridať na kľúčenku. Je vaše dieťa zábudlivé, žiaden problém, veď s takýmito príveskom vloženým do batohu viete vyhľadať jeho polohu. 

Lokalizátory sa uchytili aj ako sledovacie zariadenie umiestnené v našich autách, motorkách alebo bicykloch. Jediná starosť je ukryť ho tak, aby nebol na očiach a zlodeji sa ho rýchlo nezbavili.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 dôvody, pre ktoré nemôžete vrátiť tovar z e-shopu

Najnovším trendom je lokalizátor využívať na hru v teréne. Nápadom sa medze nekladú, neboli by ľudia najinteligentnejším tvorom na svete, ak by neboli kreatívni. Dnes už s lokátormi sledujeme predmety ako kľúče, peňaženky, batožinu, notebooky, telefóny, autá, bicykle a vnímame ich ako pomôcku na prevenciu pred krádežou. Čoraz viac sa stretávame s ich využitím aj pri kontrole detí, ľudí s demenciou, domácich miláčikov.

Zo širokej ponuky lokalizačných príveskov sme pre vás vybrali tri modely.

1.

Apple AirTag

Legenda medzi lokalizačnými príveskami prišla na trh v podstate ako posledná. Nič to však nemení na obľúbenosti tohto drobného zariadenia. Lokalizačný čip AirTag vám pomôže vystopovať akúkoľvek stratenú vec, ku ktorej je pripnutý. Na úspešné nájdenie strateného predmetu potrebujete len operačný systém iOS (iPadOS, macOS), AirTag a aplikáciu Nájsť. AirTag má integrovaný reproduktor, takže ak je vo vašej blízkosti, stačí ho prezvoniť a ísť za zvukom. Všetky prenášané dáta a údaje o polohe sú šifrované, nemusíte sa preto obávať o svoje súkromie.

Zdroj | Apple

Na vyhľadávanie sa využíva aj bezdrôtová technológia UWB v podobe vlastného čipu U1, ktorý je zabudovaný do sérií smartfónov od série iPhone 11. Tieto smartfóny (ale i iPady a MacBooky) vedia prívesky vyhľadávať presnejšie a ukážu vám smer, ktorým by ste sa mali k lokalizátoru vydať. Lokalizačný čip je možné prepnúť do režimu strateného zariadenia. AirTag je odolný voči vode a úsporný, na batérii tyou CR vydrží viac ako 1 rok.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Chipolo ONE

Chipolo ONE zaujme dizajnom, ale aj malými rozmermi, ktorými má blízko k čipom na obedy a odomykanie brán. Pohodlne ho schováte kdekoľvek, nebude prekážať ani domácim miláčikom na obojku. Nesklame širokou paletou farebných verzií a ani cenou, ktorá sa ešte stále drží pod hladinou príveskov od Apple a Samsungu. Podporuje Android 5 a iOS 11 alebo novší.

Zdroj | Chipolo

Chipolo ONE vie posielať upozornenia na zabudnuté cennosti, beží na batérii CR 2032 s výdržou na úrovni dvoch rokov. Prívesok je odolný voči špliechajúcej vode (trieda IPX5).

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Samsung Galaxy SmartTag2

Vylepšený Samsung Galaxy SmartTag2 získal certifikát voči poveternostným podmienkam (IP67), čo znamená, že je odolný voči prachu aj vode. Ide o výrazné zlepšenie oproti odolnosti SmartTag Plus, ktorý zvládol len striekajúcu vodu (IP52).

Zdroj | Samsung

SmartTag2 má funkciu Stratený režim. Ten vám umožní pridať kontaktné informácie do lokalizátora pomocou správy. Vďaka tomu, keď niekto nájde predmet, batožinu, ale i napr. psíka s pripevneným náramkom SmartTag2, môže ho naskenovať a zobraziť si kontaktné informácie. Našťastie to funguje i v smartfómoch iných značiek, nielen u Samsungoch.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.