Reklama

3 smart hodinky určené aj na potápanie, idete do nich?

Zdroj | Huawei
Michal Sobek
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Leto je v plnom prúde, Slováci sú tak častokrát rozcestovaní niekde pri mori. Avšak zaujímavou činnosťou je aj potápanie. S ktorými smart hodinkami je to skutočne bezpečné?

Odolnosť hodiniek proti vode sa meria viacerými certifikáciami. Napríklad môžete spozorovať hodnotu 5 ATM, čo znamená odolnosť 5 barov alebo maximálnu hĺbku 50 metrov.

Platí, že 1 Bar = 1 ATM = cca 10 m = 33ft (stôp), teda smart hodinky s odolnosťou proti vode 5 ATM vydržia tlak v ideálnych podmienkach 5 barov, čo zodpovedá tlaku v 50 metroch hĺbky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Pixabay

To je teória, prax je trochu odlišná. Atmosférický tlak nad hladinou je 1 bar, takže v 10 metroch pod hladinou sú to už 2 bary. Čiže pri odolnosti 5 ATM smart hodinky vydržia tlak 5 barov, čo je potápanie do hĺbky 40 metrov, teda maximálna hĺbka pre rekreačné potápanie.

Pokiaľ smart hodinky používate v mori alebo v chlórovanej vode, tak ich po aktivite vo vode nezabudnite poriadne prepláchnuť klasickou vodou. Soľ alebo chlór môžu narobiť rôzne problémy, ak ich necháte na hodinkách zaschnúť.

Pozreli sme sa preto na 3 modely smart hodiniek, s ktorými sa môžete bez problémov rekreačne potápať.

1.

Apple Watch Ultra 2

Najodolnejšie smart hodinky od Apple sú na plávanie skutočne vhodné, pretože disponujú certifikáciou WR100, teda teoreticky sa s nimi dá potápať do hĺbky až 100 metrov.

Zdroj | Nat Weerawong/Unsplash

Okrem toho majú titánové telo, 1,92-palcový LTPO OLED displej s maximálnym jasom až 3 000 nitov aj nový čipset, ktorý sa nazýva Apple S9. Spoločnosť zároveň deklaruje, že by mali vydržať na jedno nabitie približne 72 hodín.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Garmin fénix 7

Garmin vždy vedel zaujať svojimi športovými hodinkami, inak tomu nie je ani v siedmej generácii. Model fénix 7 obsahuje 1,3-palcový transflexný displej, ktorý spotrebúva skutočne minimum energie.

Výdrž sa pohybuje až na úrovni 22 dní. Zároveň si však môžete kúpiť model so solárnym nabíjaním, tým pádom môže byť výdrž skutočne nekonečná. K tomu Garmin pridáva aj skutočne podrobné štatistiky športových aktivít.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Huawei Watch Ultimate

Aktuálne stále ide o najluxusnejšie smart hodinky od tohto výrobcu. Priamo v balení sa totižto nachádza remienok priamo určený na potápanie. Samotné telo je kombináciou titánu, keramiky a zafírového skla. Certifikácia odolnosti je 10 ATM.

Vpredu sa nachádza 1,5-palcový AMOLED displej s rozlíšením 466 x 466 pixelov. Smart hodinky pracujú na operačnom systéme HarmonyOS. Výdrž sa pohybuje na úrovni okolo dvoch týždňov.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.