Reklama

3 najlepšie letné gumy s najpredávanejším rozmerom v Európe

Zdroj | Dmitry Tomashek/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Dmitry Tomashek/Unsplash
Zdroj | Dmitry Tomashek/Unsplash

Sezóna presúvania pneumatík je v plnom prúde. Vymeniť zimné za letné má niekoľko pozitívnych dôvodov. Jedným z nich je skutočnosť, že sú vyrobené zo zmesi gumy, ktorá má pri vyšších teplotách lepšiu priľnavosť na cestách.

Ich dezén je navrhnutý tak, aby vyhovoval zmenám počasia v letných mesiacoch, čo zvyčajne znamená teplú vozovku, alebo naopak dážď – a s ním voda na jej povrchu. Čo isto zbadá každý po prezutí zimných pneumatík je znížená hlučnosť vozidlá.

Kedy sa majú pneumatiky prezuť? Keď sa začnú teploty pohybovať dlhodobo nad 7 °C nastáva správny čas prezuť pneumatiky. Zmes letných pneumatík je tvrdšia a prispôsobená prevádzke za vysokých teplôt. Zimné zmesi sa na suchých a teplých povrchoch viac opotrebovávajú, zhoršujú jazdné vlastnosti automobilu, ako je brzdná dráha a ovládanie vozidla, a zvyšujú spotrebu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Tieto pneumatiky sú veľmi nebezpečné!

Ponuka letných gúm je veľká a ťažko sa v nej orientuje aj zbehlý motorista. Našli sme pre vás tri letné pneumatiky, ktoré sa stali víťazom veľkého testu s 55 druhmi najpredávanejšieho rozmeru v Európe. Ide o rozmer 205/55 R16, ktorý sa montuje do mnohých obľúbených vozidiel, ako je napríklad Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Seat Leon, či Opel Astra.

Vychádzame z testu letných pneumatík 2024 portálu Auto Bild. V teste získali len tieto tri pneumatiky hodnotenie „príkladné“. Ďalších dvanásť získalo hodnotenie „dobré“, štyri pneumatiky „uspokojivé“.

3.

Bridgestone Turanza 6 94 V

od 76,69 € kúpiť výhodne

So známkou 1,5 sa na treťom mieste umiestnili gumy Bridgestone Turanza 6 94 V. Dobre si viedli v v testoch na suchej dráhe (2+) i na mokrej vozovke (2). Experti sa zhodli, že tento nový letný profil ponúka vyvážené jazdné vlastnosti s veľmi dobrou a bezpečnou ovládateľnosťou na suchých i mokrých cestách. Zaujme i veľmi krátkou brzdnou dráhou a veľmi dobrým kilometrovým výkonom.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Continental PremiumContact 7 91 V

od 76,54 € kúpiť výhodne

Continental PremiumContact 7 91 V dostali známku 1,4, vďaka čomu sa umiestnili na druhom mieste. Dobre si viedli v testoch na suchej (2+) i na mokrej dráhe (2). Continental PremiumContact 7 91 V ponúkajú prémiový profil s výborným výkonom na suchých i mokrých cestách a zároveň najkratšiu brzdnú dráhu na mokrej i suchej vozovke. Poteší dobrý kilometrový výkon.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

1.

Michelin Primacy 4+ 91 V

od 81,41 € kúpiť výhodne

Na prvom mieste sa umiestnili pneumatiky Michelin Primacy 4+ 91 V. Získali známku 1,3, dobre si viedli v v testoch na suchej dráhe (2) i na mokrej vozovke (2+). Pneumatiky ponúkajú vyvážený výkon, dobré jazdné vlastnosti, krátku brzdnú dráhu na suchu, výborný kilometrový výkon a slušnú hospodárnosť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Z ďalších pneumatík 205/55 R16, ktoré získali hodnotenie „dobré“, môžeme spomenúť Goodyear EfficientGrip Performance 2 (91 V), Kumho Ecsta HS52 (91 V), Firestone Roadhawk (91 V), Falken Ziex ZE310 Ecorun (91 V), Hankook Ventus Prime 4 (91 V), Toyo Proxes Comfort (94 V) či Dunlop Sport BluResponse (91 V).

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.