Reklama

3 najlacnejšie mestské SUV v najvyššej výbave do 23-tisíc

Zdroj | Kia
Lissett Pliešovská
Zdroj | Kia
Zdroj | Kia

Je vhodné pre rodinu, využiješ ho i na podnikanie, športovanie a oslovil aj mestských vodičov. Čo je to? Crossover, áno práve tento typ vozidiel si získal pomerne veľký zástup motoristov.

Ak by ste hľadali v slovníku význam slova crossover, nájdete jednoduché vysvetlenie, ide o vozidlo, ktoré má nejaké prvky SUV a niektoré prvky bežného auta, preto získal aj označenie mestské SUV.

Tieto vozidlá sú kombináciou jazdných prvkov SUV, ako je vyššia svetelná výška, pohon všetkých 4 kolies, zároveň majú spoločné karosárske línie, či spôsob riadenia. Predovšetkým ich využitie je smerované na mestské prostredie, no viete s nimi zvládnuť i ľahší terén. V mestách pretrváva problém s parkovaním a tak je hneď všetkým jasné, že menšie auto skôr zaparkujete.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve preto sme sa rozhodli nájsť 3 modely crossoverov v najvyššej výbave okolo 20 tisíc. Aké som pre vás vybrala?

Dacia Sandero StepwayHyunday BayonKia Stonic
Výška1 589 mm1 490 mm1 520 mm
Dĺžka4 099 mm4 180 mm4 065 mm
Rázvor2 604 mm2 580 mm2 580 mm
Šírka1 848 mm1 775 mm1 760 mm
Kufor328 l411 l332 l
1.

Dacia Sandero Stepway

od 16 700 € Viac info

Dacia aj v tomto segmente kráľuje cenou, už sme si nejako zvykli, že táto značka ponúka za dobrú cenu pomerne dosť muziky. Nie je nabitá všakovakými technologickými vychytávkami, ale všetko najdôležitejšie a ešte trochu naviac tam nájdete za bezkonkurenčnú cenu. Tieto vozidlá sú kombináciou jednoduchého a moderného vzhľadu, spoľahlivosti či pohodlia.

Dacia Sandero Stepway v najvyššej výbave Extreme (Expression+) a v platnej cenníkovej ponuke do 31. 10. 2023 ponúka tri motorizácie, ECO-G 100 za 16 700 €, TCe 90 CVT za 17 700 €, TCe 110 za 17 100 €. Tým, že preferujem jazdu na LPG (lebo kto šetri ma za tri), volila by som ECO-G 100.

V najvyššej úrovni výbavy dostanete detaily interiéru a exteriéru v medenej farbe, shark anténu, 16” disky kolies z ľahkých zliatin Mahalia, čierne lakovanie, gumové koberce vpredu a vzadu, automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru, hands-free kartu pre bezkľúčový prístup a štartovanie, špeciálne čalúnenie Extreme v kombinácii látka / MicroCloud s prešívaním v medenej farbe, systém kontroly trakcie Extended Grip pre jazdu v teréne.

Pozrite si

3 najlacnejšie autá v najvyššej výbave do 21-tisíc

V ponuke za príplatok sú i dva výhodné pakety pre najvyššiu výbavu, prvým je Paket Media Nav za 330e a Paket Extra Extreme, ktorý by som si ja určite zvolila (stredová lakťová opierka s úložným priestorom, systém sledovania mŕtveho uhla, elektronická parkovacia brzda, predné parkovacie senzory) za 300 €. Výber farby okrem bielej je za príplatok 560 € a ak túžite po elektricky otvárateľnom strešnom okne, Dacia vám ho dopraje v tomto vozidle za príplatok 500 €, čím by ste vyčerpali celú ponuku doplnkovej výbavy a napriek tomu sa nedostali cez 20 000 €.

2.

Hyunday Bayon

od 21 840 € Viac info

Druhou najdostupnejšou automobilkou cenou v prípade crossoverov v najvyššej výbave bola značka Hyundai s modelom Bayon.

V najvyššej výbave Style s motorizáciou 1,0 T-GDi sa dostávate na cenníkovú cenu 21 840 €, v akcii sa však dokážete dostať veľmi blízko k sume 20 000 €. Auto osloví elegantným s high-tech dizajnom, nájdete tu digitálny prístrojový panel i centrálny dotykový panel s funkciou delenej obrazovky.

Pozrite si

6 najlacnejších mestských SUV do 18 000 €

So službami Hyundai Bluelink Connected Car Service môžete svoj automobil ovládať zo svojho smartfónu. Iste ulahodí zvýšená poloha sedadla, veľká vnútorná výška kabíny, prémiový audio systém Bose.

Obsah pokračuje pod reklamou
3.

Kia Stonic

od 23 190 € Viac info

Treťou automobilkou je Kia. So svojim modelom Stonic v najvyššej výbave GT-line a motorizáciou 1,0 T-GDi MHEV sa šplhá na sumu od 23 190 €.

Prvky tejto výbavy sú: systém monitorovania mŕtveho uhla vrátane upozornenia na prekážky, predné LED svetlomety, LED zadné kombinované svetlá, zatmavené sklá od B stĺpika, čalúnenie sedadiel v kombinácii látka/ umelá koža, automatická klimatizácia, bezkľúčový prístup a štartovanie, navigačný systém s 8” dotykovým LCD displejom, USB-A vstup, 6 reproduktorov, telematické služby Kia Connect, ktoré sú bezplatne počas doby trvania záruky.

Mysleli sme, že našu pomyslenú hranicu aut do 20 000 € v plnej výbave dokáže pokryť viac automobiliek, časy sa menia a to, čo platilo pred rokom je už dávno preč. Preto je len na vás dôkladne sa pozrieť na ponuku vozidiel a vybrať si to ideálne.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.