Reklama

3 najlacnejšie 65" 4K Ultra HD televízory aktuálne na našom trhu

Zdroj | TCL
Števo Porubský
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Televízor je v mnohých domácnostiach stredobodom nielen obývačky, ale aj celého domu. Radi si na ňom vychutnávame obľúbené filmy či seriály, tí najmenší zas milujú všetky animované príbehy.

Z času na čas ale televízor doslúži a je čas na výmenu. Ak tento čas nastal aj u vás, máme pre vás tri zaujímavé typy na jedny z najlacnejších televízorov na trhu, no s uhlopriečkou až 65″.

Zdroj | KIVI
Obsah pokračuje pod reklamou

55″ a 65″ televízory sú dnes široko obľúbené. Tie menšie sa hodia do malých obývačiek či iných miestností, kde chcete mať televízor, tie väčšie zas kupujú tí, ktorí mali predtým 43″ či 49″ televízory a chcú zas čosi väčšie.

Povedali by ste, že obrovské 65″ televízory dnes môžete mať za menej ako 500 €? Pritom môžu mať aj Dolby Vision či Dolby Atmos, ale aj operačný systém Google TV. Vybrali sme preto 3 najzaujímavejšie modely od troch rôznych výrobcov, ktoré dnes viete aj vďaka zľavám kúpiť za menej ako 500 €.

1.

Kivi 65U740NB

Model od ukrajinskej firmy KIVI, ktorá u nás predáva televízory už nejaký ten piatok (ak o KIVI neviete nič, odporúčame náš článok Noname značky s históriou, alebo o čom je ukrajinský výrobca KIVI?) ponúka pomerne zaujímavú výbavu za veľmi nízku cenu. Displej okrem vysokého rozlíšenia 4K Ultra HD zvláda aj HDR štandardy ako HDR10, HDR10+ i HLG. Displej typu Super MVA LCD, pričom má priame Direct LED podsvietenie či 50 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pre lepší kontrast má vlastnú technológiu vylepšovania Super Contrast Control, ale aj technológie ako Ultra Clear pre zvýšenie detailov.

Hráčov môže zaujať podpora ALLM, ale aj služba AirConsole s 90 hrami a ovládaním cez smartfón. O chod sa stará 4-jadrový procesor s 8 GB pamäťou. Operačným systémom Kivi 65U740NB je Google TV založené na Androide 9. Samozrejmosťou je tak Google Assistant či Chromecast, no nechýba ani Wi-Fi 5 či Bluetooth 5.0. Určite potešia aj 4 HDMI 2.1 porty, 3,5 mm audio port či 2 USB porty. Samozrejmosťou sú DVB-T/T2/S/C. Poteší aj štýlové diaľkové ovládanie s Bluetooth, mikrofónom a akcelerometrom, takže sa vie správať aj ako myška. O zvuk sa stará stereo systém s výkonom 2x 10 W a technológiou Clear Sound. Zaujímavé je, že Kivi dáva na displej rozšírenú záruku 3 roky.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Ak hľadáte inú uhlopriečku, ale KIVI vás zaujal, tak vedzte, že výrobca má v tejto sérii aj 43″, 50″55″ modely. Všetky sú pritom za veľmi priaznivé ceny.

2.

Philips 65PUS7607

Model najnižšej série od Philipsu (TP-Vision) má stále čo ponúknuť, hlavne vďaka ešte nižšej cene hlboko pod 500 €. Aj tento model má 64,5″, ale zato s IPS LCD displej s priamym podsvietením a 50 Hz frekvenciou. Samozrejmosťou je rozlíšenie 3 840 x 2 160 px, 8+2 bit farebná hĺbka, 30-bitové farby a podpora Dolby Vision, ale aj HDR10+ či HLG. Poteší aj podpora Dolby Atmos zvuku. Zvuk má na starosti ale len stereo systém s výkonom 2x 10 W.

Zdroj | Philips
Obsah pokračuje pod reklamou

Operačným systémom 65PUS7607 je SAPHI s viacerými aplikáciami, no či medzi nimi nechýbajú ani lokálne služby ako Voyo, Lepšia TV, Sledovanie TV, Antik TV apod nevieme. Philips nemá nikde zverejnený zoznam aplikácií. Netflix či YouTube by chýbať nemali. Ani tomuto modelu nechýba herný či športový režim. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi, ale len v štandarde 4, Bluetooth chýba úplne. Aspoň má ale HDMI 2.1 eARC s ALLM a VRR, hoci má len 3 HDMI porty.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

TCL 65P635

65″ model čínskeho výrobcu so zaujímavými parametrami ponúka 64,5″ VA LCD displej s 4K UHD rozlíšením, 50 Hz frekvenciou či priamym LED podsvietením s jasom na úrovni 330 cd/m2. Nechýba 8+2 bit farebná hĺbka, 30-bitové farby a podpora HDR10 a HLG, Dolby Vision ale už nie. Ani tomuto modelu nechýba herný (Game Master), Steam Link či športový režim. Poteší aj Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 či HDMI 2.1 eARC s ALLM a VRR, hoci má len 3 HDMI porty. USB port je tu len jeden.

Zdroj | TCL

O chod 65″ TCL TV sa postará 4-jadrový procesor, ktorý ju využíva aj na upscalovanie obrazu. Zvuk má na starosti stereo systém s výkonom 2x 10 W. Veľkým plusom je prítomnosť Google TV systému, takže si prídete na svoje aj pri zrkadlení smartfónu cez Chromecast či ovládanie hlasom cez Assistanta. Samozrejmosťou sú tiež všetky známe i menej známe streamovacie appky a množstvo aplikácií a hier. V balení sú dva diaľkové ovládače. Ročná spotreba je 98 kWh.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.