Reklama

3 gadgety, ktoré by mali ísť s vami na každú víkendovku

Zdroj | Marissa Grootes/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Marissa Grootes/Unsplash
Zdroj | Marissa Grootes/Unsplash

Jednej veci zrejme nebudeme mať nikdy dosť. Víkendovka, resp. predĺžený víkend je príjemný spôsob strávenie voľného času s blízkym človekom, či rodinou.

Keďže dnešná doba praje technologickým fanúšikom, ani na víkendovku sa neodporúča vyrazť nepripravený. Čo to ale presne znamená? Pribaliť si so sebou zopár šikovných gadgetov. Aké to sú?

Samozrejmosťou dnes je vziať si mobil a nabíjačku, k tomu zvyčajne aj slúchadlá. Ale čo ďalej? A je to vôbec nutné? Nuž, podľa toho, čo plánujete robiť, aké máte hobby a kde budete relaxovať.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Prenosný Bluetooth reproduktor

K relaxu a zábave patrí aj dobrá hudba. Vďaka prenosným reproduktorom ju môžete mať v pomernej slušnej kvalite kdekoľvek, aj na víkendovke niekde na chate, či pri táboráku. Overenou a obľúbenou značkou je JBL. Výrobca má vo svojom portfóliu množstvo reproduktorov. My sme vybrali model JBL Flip 6.

Reproduktor je vodotesný a prachotesný (trieda IP67), takže si ho môžete vziať aj na outdoorové dobrodružstvá bez toho, aby ste naň museli dávať pozor. Ponúka 12-hodinovú výdrž na jedno nabitie, podporuje pripojenie dvoch zariadení (napr. smartfón a tablet). Frekvenčná odozva Flip 6 je 63 Hz až 20 kHz, čo je zárukou slušného zvuku. Výstupný výkon je 20 W RMS pre basy + 10 W RMS pre výšky.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Stojan pre mobilné zariadenia

Z každého dobrého výletu je treba urobiť aspoň pár fotografií. K zaujímavým záberom a skupinovým fotografiám využijete šikovný stojan. Značka Joby má širokú ponuku rôznych modelov, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Lokalizačný prívesok

Lokalizačný prívesok je užitočný nech sa nachádzate kdekoľvek. Pripnúť si ho môžete na batožinu, kľúče, vložiť do peňaženky, do auto, či bicykla. Obľúbený model je AirTag od Apple. Ak ho stratíte, jeho aktuálnu polohu na servery Apple a následne do vašich zariadení môže odoslať prakticky každý iPhone, iPad či Mac v okolí, vrátane tých cudzích. Technológia UWB sa postará o lokalizáciu prívesku v interiéroch. Aplikácia vám presnú polohu prívesku ukáže pomocou virtuálneho kompasu s vymedzením smeru, ktorým sa máte pre nájdenie prívesku vybrať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

V prípade, že využívate smartfóny od Samsungu, siahnite po lokalizačnom prívesku SmartTag. Minulý rok spoločnosť predstavila novú generáciu SmartTag2, ktorý je na výber vo viacerých farbách. Podobne ako v prípade AirTagu od Apple, dá sa kúpiť aj vo výhodnom balení s viacerými kusmi.

Zdroj | Samsung

SmartTag2 získal certifikát voči poveternostným podmienkam (IP67), čo znamená, že je odolný voči prachu aj vode. Ide o výrazné zlepšenie oproti odolnosti SmartTag Plus, ktorý zvládol len striekajúcu vodu (IP52). SmartTag2 má až o 50 % dlhšiu životnosť batérie v normálnom režime, ktorý teraz vydrží až 500 dní. V režime úspory energie je to dokonca až 700 dní. Novinka podporuje UWB konektivitu pre presnejšie sledovanie, SmartTag2 spája Bluetooth a UWB do jedného celku.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.