Reklama

3 mobilné klimatizácie, ktoré vám pomôžu prežiť leto v pohode

Zdroj | Sencor
Števo Porubský
Zdroj | Sencor
Zdroj | Sencor

Hoci to tento týždeň tak nevyzerá, leto je v plnom prúde a čoskoro nás opäť čakajú teploty nad 30°C. V tieni. Na priamom slnku, ktoré svieti do našich okien je to pokojne aj o 15 či 20 stupňov viac. Domácnosť či kancelária sa vyhreje teda veľmi rýchlo.

Prvým krokom na zníženie teploty v domácnosti je tienenie, no ani to v letných horúčavách už neskôr nepomáha. Tým najkrajnejším riešením je klimatizácia. A keďže montérske firmy sú vybookované na týždne dopredu, riešením môže byť mobilná klimatizácia.

Zdroj | Sencor
Obsah pokračuje pod reklamou

O tom ako vyberať mobilnú klimatizáciu a na čo si pri jej výbere dávať pozor sme písali už minulý rok. V článku sme zhrnuli všetky dôležité fakty, an ktoré si musíte dávať pozor. Mnohí možno netušíte, že taká mobilná klíma potrebuje vývod horúceho vzduchu von. A mnohí určite nevedia, že ventilátor s vodou či ľadom nie je klimatizácia.

Aj preto sme vybrali 3 zaujímavé modely mobilných klimatizácií, ktoré je možné kúpiť u viacerých predajcov pre prípad, že by jeden daný model už vypredal. Stále ho tak môžete nájsť aj u iného. Zároveň čím väčšia konkurencia, tým lepšie ceny. A, samozrejme, dbali sme aj na to, aby klimatizácie spĺňali to čo majú robiť, a to chladiť. Do výberu sme zvolili jednu klimatizáciu pre malé miestnosti, jednu pre stredné a jednu pre veľké miestnosti.

Pozrite si

Ako vybrať mobilnú klimatizáciu, ktorá vám reálne vychladí domácnosť?

1.

Sencor SAC MT7048C

Mobilnú klimatizáciu Sencor SAC MT7048C kúpite pod 230 €, čo je veľmi priaznivá cena vzhľadom na to, že aj reálne chladí, nie ako bežné ventilátory či chladiace veže. Určená je pre miestnosti s veľkosťou do 67 m3, teda s plochou okolo 25 m2. Má výkon 7 000 BTU.

Zdroj | Sencor

Klimatizácia má funkciu chladenia, ventilácie a odvlhčovania. Chladiť je možné od 17°C. Nechýba režim spánku (sleep mode) či časovač na 24 hodín. Určite poteší aj ovládanie cez appku cez Wi-Fi. Diaľkový ovládač je samozrejmosť. V balení je navyše aj set na okno, takže ušetríte ešte pár desiatok eur navyše. Veľkosť jednotky je zhruba 70 x 34 x 30 cm, hmotnosť necelých 19 kg. Energetická trieda A, spotreba sa hýba na úrovni 2 kWh.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Whirlpool PACF212HP B

Klimatizácia Whirlpool PACF212HP B je ako jedna z mála na trhu dostupná aj v čiernej farbe. Ak máte tmavý interiér, čierna sa hodí určite viac ako biela. Žiaľ, flexibilná rúra na horúci vzduch je v bielej farbe. V predaji je ale aj verzia Whirlpool PACF212HP W v bielej farbe. Plusom je aj cena pod 400 €.

Zdroj | Whirpool

Klimatizácia je určená pre miestnosti veľkosťou 20-30 m2, zvláda 12 000 BTU. Ponúka 4 režimy – chladenie, ventilátor, odvlhčovanie a kúrenie. Samozrejmosťou je režim spánku, časovač či diaľkové ovládanie, poteší funkcia AutoClean pre automatické čistenie. Veľkosť jednotky je zhruba 72 x 44 x 37 cm, hmotnosť je 32 kg. Energetická trieda A, výrobca udáva spotrebu na úrovni 1,4 kWh v režime chladenia a 1,1 kWh v režime kúrenia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Sencor SAC MT1603C

Najdrahší model z výberu, no zároveň pre najväčšie priestory. Mobilná klimatizácia Sencor SAC MT1603C je schopná uchladiť priestor do veľkosti 177 m3, teda s plochou 68 m2. Výkon chladenia je 16 000 BTU. To je napríklad aj obývačka spojená s kuchyňou a chodbou. Ak máte teda veľký otvorený priestor, za tretinu ceny nástennej klimatizácie máte výkonnú mobilnú jednotku.

Zdroj | Sencor

Tento model dnes kúpite s cenou už pod 600 €. K dispozícii má tri režimy fungovania – chladenie, ventilátor a odvlhčovanie. Chladiť je možné od 17°C. Nechýba režim spánku (sleep mode) či časovač na 24 hodín, ale ani ovládanie cez appku cez Wi-Fi. Diaľkový ovládač je taktiež samozrejmosť. V balení je tiež aj set na okno. Rozmery sú zhruba 77 x 44 x 41 cm, hmotnosť je 32 kg. Energetická trieda A, výrobca udáva spotrebu na úrovni 1,7 kWh.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo ne Heureka.sk.

Zdroj | Sencor
Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.