Reklama

3 lacné e-mopedy pre stredoškolákov - nepotrebuješ ani vodičák

Zdroj | Racceway
Richard Pliešovský
Zdroj | Racceway
Zdroj | Racceway

Začína škola a opäť ten nudný autobus, prípadne e-bajk? Či nebodaj trápna škôlkárska e-kolobežka? Nič také, dnes tu máme pre teba takú bombu, z ktorej ti padne sánka a zároveň ťa katapultuje do nového levelu.

Elektrický skúter nie je neznámy pojem, ale čo z toho, keď ešte nemáš vodičák? Nič sa nedeje, na trhu sa veselo predávajú také modely, s ktorými môžeš začať jazdiť hneď teraz. Okamžite.

Elektrické skútre, na ktoré nepotrebuješ vodičák majú jedno podstatné obmedzenie. Ich maximálna rýchlosť môže byť 25 km/h. Ak nájdeš model, ktorý sa ti páči a nevieš, či na ňom môžeš jazdiť i bez vodičského oprávnenia, stačí ti pozrieť na tento jediný údaj. Ak je rýchlosť vozidla v rozmedzí 26 km/h až 45 km/h je potrebné vodičské oprávnenie AM. Vodičák na motorku si môžeš urobiť ak máš 15 a viac rokov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Kto je majiteľom vodičského preukazu na osobný automobil (B), jeho súčasťou je i vodičské oprávnenie na motorové vozidlá skupiny AM.

Elektrický skúter nemá spaľovací motor, neprodukuje preto žiadne splodiny. Vďaka nemu tak môžeš stále jazdiť s ohľadom na životné prostredie, kamkoľvek sa vyberieš. Ďalším benefitom je, že e-skúter nemá žiadnu prevodovku, ba ani spojku. Na údržbu zostáva len pár komponentov – z času na čas skontroluješ brzdové doštičky a tlak v pneumatikách.

1.

Racceway e-Fichtl

od 1 216 € pozri ponuku

Elektrický skúter Racceway E-Fichtl ťa bezpečne odvezie na stredne dlhé vzdialenosti (do 40 km), takže je perfektný nielen do mesta, či do školy, ale i na výlety. Vyniká svojou šetrnosťou k životnému prostrediu, nulovou produkciou splodín a tichou prevádzkou. Dostatok výkonu zabezpečuje motor s výkonom 500 W, ktorý možno elektronicky obmedziť na 250 W. Na elektrickom skútri sa dá ísť rýchlosťou až 35 km/h, pri elektronickom obmedzení pôjdeš do 25 km/h. Nosnosť je 120 kg, hmotnosť 74 kg.

Zdroj | Racceway

E-Fichtl má 16″ kolesá s kvalitnými tlmičmi, takže si vychutnáš jazdu aj v teréne a na poľných cestách. Racceway E-Fichtl je vybavený diaľkovým ovládaním s alarmom, ktorý ťa upozorní na prípadnú nezvyklú manipuláciu s ním. Denné a nočné osvetlenie umožňujú úsporné svetlá LED. Skúter má aj klasické šľapacie pedále.

2.

Racceway e-Babeta

od 1 023 € pozri ponuku

E-Babeta má elektrický motor s výkonom 250 W s nulovou produkciu splodín, je mimoriadne tichá a vyvinie maximálnu rýchlosť 25 km/ hod. Disponuje vyberateľnou batériou garantujúcou dojazd do 55 km. Doba dobíjania zaberie 4 až 6 hodín. Akumulátor je možné vymeniť za ľahšiu lítiovú batériu 20 Ah s dojazdom až 95 km. Dobrý komfort jazdy zabezpečujú 18″ kolesá a vylepšené tlmiče, ktoré zaisťujú pohodlnú jazdu aj v teréne. Hmotnosť skútra je 66 kg, nosnosť až 120 kg.

Zdroj | Racceway

Babeta má denné a nočné LED svetlá, súčasťou príslušenstva je diaľkové ovládanie s alarmom. Výhodou konštrukčného riešenia je, že v prípade vybitia batéria môžeš použiť klasické pedále a pokračovať v jazde. Elektrická Babeta spadá do kategórie elektrobicyklov, takže nepotrebuješ vodičský preukaz.

3.

Racceway e-Babeta Limited Edition

od 1 683 € pozri ponuku

Aj posledný model je e-Babeta. Ide o nabúchanú verziu, ktorú pripravil výrobca na výzvy zákazníkov. Oproti klasickej e-verzii má odlišný dizajn, no zároveň je vybavená lítiovou batériou s kapacitou 27 Ah, štvorstopou hydraulickou kotúčovou brzdou (vpredu i vzadu), nastaviteľnými tlmičmi a úložným boxom vo farbe skútra.

Motor má výkon 250 W (max. 500 W), dokáže vyvinúť rýchlosť do 35 km/h, elektronicky je obmedzený na 25 km/h. Špeciálna verzia má dojazd až do 100 km, jej hmotnosť je 49 kg a nosnosť je do 120 kg. Babeta má denné a nočné LED svetlá, nechýba diaľkové ovládanie s alarmom. Krátkodobo sa na nej môžu odviezť dve osoby.

Zdroj | Racceway
Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka však stále spadá do kategórie malých mopedov s elektrickým pohonom, preto ani v tomto prípade nie je nutná registrácia dopravného prostriedku a vodičský preukaz.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.