Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

15 najzaujímavejších bezdrôtových slúchadiel nielen pre smartfóny

15 najzaujímavejších bezdrôtových slúchadiel nielen pre smartfóny
Števo Porubský
15 najzaujímavejších bezdrôtových slúchadiel nielen pre smartfóny

Apple so svojimi novými smartfónmi iPhone 7 a iPhone 7 Plus rozvíril vody odstránením 3,5 mm audio konektora. Mnohí sú z toho sklamaní, mnohí nadávajú a šomrú na chýbajúci konektor. Na trhu je však už niekoľko rokov množstvo aj špičkových slúchadiel, ktoré fungujú bezdrôtovo, cez Bluetooth. Pozrite si tie najzaujímavejšie z kategórie „na uši“.

Všetky Bluetooth slúchadlá v prehľade sú od renomovaných výrobcov, ktorí už majú čo-to za sebou. To ale neznamená, že sú jedinými výrobcami bezdrôtových slúchadiel. Na trhu ich nájdete omnoho väčšie množstvo. Záleží ale od preferencií a sumy, ktorú chcete za bezdrôtovú hudbu zaplatiť.

Bezdrôtové slúchadlá majú aj tú výhodu, že pokiaľ sa vybijú, je ich možné používať s káblom. Ten býva odpojiteľný, čo znamená, že je možné ho vymeniť za dlhší alebo kratší či s inou koncovkou (USB-C alebo Lightning).

Pozrite si

Skončí 3,5 mm audio port ako disketa alebo CD? Áno!

Výhodou týchto veľkých slúchadiel je aj to, že do väčšieho tela mohol výrobca zmestiť väčšiu batériu. Tým pádom vydržia omnoho dlhšie, ako štupľové alebo plne bezdrôtové slúchadlá.

Nevýhodu týchto v zozname je však ich cena. Tým, že sú od popredných výrobcov audio zariadení je časť ceny „poplatkom“ za značku. Výrazne väčší zvyšok sú ale prémiové materiály a vývoj meničov a technológií v ich vnútri.

Zdroj | Jabra

AKG K845 BT

Cena: 199,00 €

Bezdrôtový model známeho výrobcu špičkových slúchadiel ponúka 50 mm meniče, uzavrenú a čiastočne skladaciu konštrukciu. Batéria vo vnútri vydrží ale len 8 hodín prehrávania, nabíja sa 3 hodiny. Chýba im tiež NFC čip pre rýchle párovanie.

Audio-Technica ATH-SR5BT

Cena: 199,00 €

Z Japonska dorazil na Slovensko aj prémiový model s 45 mm meničmi. Najväčším prekvapením je až 38-hodinová výdrž na jedno nabitie! Slúchadlá podporujú Hi-Res Audio, Bluetooth modulu nechýba ani NFC čip.

Zdroj | Audio-Technica

Bang & Olufsen BeoPlay H8

Cena: 499,00 €

Najdrahší model prémiovej dánskej značky má 40 mm meniče, 800 mAh batériu s výdržou 14 hodín na jedno nabitie aj s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Vyrobené sú z prémiových materiálov. Chýba im však NFC.

https://www.youtube.com/watch?v=wAeIzbCS428

Beats By Dr. Dre Beats Solo 2 Wireless

Cena: 289,00 €

Prvé slúchadlá, ktoré Beats By Dr. Dre predstavil pod taktovkou Apple. Výrobca tvrdí, že kvalita zvuku je rovnaká, ako v prípade drôtovej verzie. Na prenos využívajú samozrejme Bluetooth, NFC im ale chýba. Poteší aspoň skladacia konštrukcia. Na jedno nabitie vydržia 12 hodín počúvania.

https://www.youtube.com/watch?v=AEo_aflOlt0

Bose QuietComfort 35

Cena: 369,00 €

Tohtoročný model ponúkne skladaciu konštrukciu, aktívne potláčanie okolitého hluku. Pracujú cez Bluetooth, nechýba im ani NFC. Slúchadlá na jedno nabitie zvládnu 20 hodín prehrávania hudby. Majú navyše aj vlastnú appku pre presnejšie nastavenie.

https://youtu.be/ul2oWjrvGUc

Bowers & Wilkins P7 Wireless

Cena: 399,99 €

Nový bezdrôtový model z dielne britskej značky zaujme nielen dizajnom, či použitými materiálmi, ale aj zvukom. Majú 40 mm meniče, citlivosť 111 dB, skladaciu konštrukciu či 370 mAh batériu s výdržou 17 hodín. Využívajú Bluetooth s apt-X, AAC a SBC kodekmi. NFC ale nemajú.

Creative AURVANA Platinum

Cena: 229,00 €

Creative predstavil svoj top bezdrôtový model ešte v roku 2013, no stále patrí k tomu najlepšiemu. Má 50 mm meniče, Bluetooth s NFC či funkciu ShareMe na prepojenie dvoch bezdrôtových slúchadiel k jednému zdroju. Nechýba im ani aktívne potláčanie okolitého hluku či kodeky apt-X či AAC. Na jedno nabitie majú vydržať 15 hodín.

Harman Kardon Soho Wireless

Cena: 279,00 €

Bezdrôtová verzia známych káblových slúchadiel s Bluetooth a NFC čipom pre rýchle párovanie. Majú síce len 30 mm meniče, no výboný zvuk, na prenos využívajú apt-X a AAC kodeky. Výborná skladacia konštrukcia či nízka hmotnosť dovoľujú pohodlné cestovanie. Výdrž žiaľ výrobca neuvádza.

Jabra Move Wireless

Cena: 99,99 €

Čistý dizajn a výborné spracovanie sú základom nových bezdrôtových slúchadiel Move Wireless. Pracujú cez Bluetooth 4.0, NFC však nemajú. Na jedno nabitie vydrží integrovaná batéria 8 hodín prehrávania hudby.

https://youtu.be/6mZduPyHlz0

JBL Synchros E40 BT

Cena: 99,00 €

Pomerne lacné, ale o nič horšie slúchadlá od známej značky. Majú 40 mm meniče, technológiu PureBass či funkciu ShareMe pre zdieľanie hudby v ďalších bezdrôtových slúchadlách. Na jedno nabitie vydržia 16 hodín. Chýba im však NFC, skladacia konštrukcia však nie.

https://www.youtube.com/watch?v=ol3qSX4z9Mc

Koss BT540i

Cena: 199,00 €

Ďalší zástupca slávnej značky s bezdrôtovým Bluetooth modelom a NFC čipom. Vo vnútri sú Koss PLX40 meniče. Slúchadlám nechýba ani skladacia konštrukcia. Výdrž výrobca udáva na 8 hodín.

Parrot ZIK 3.0

Cena: 299,00 €

Tretia generácia prémiových slúchadiel od Parrotu používajú Bluetooth 3.0 aj s NFC čipom pre rýchle párovanie. Výrobca sa chváli 32-bitovým spracovaním zvuku (len cez kábel) a 5-stupovým ekvalizérom. 40 mm meniče majú podávať čo najlepší zvuk počas 18 hodín neustáleho prehrávania aj s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Nabíjajú sa bezdrôtovo.

Sennheiser Momentum 2 Wireless

Cena: 449,00 €

Novinka z roku 2015 obsahuje to isté, čo legendárny model Momentum z roku 2012, ale funguje bez káblov. Cez Bluetooth prenáša zvuk pomocou kodeku apt-X, nechýba im ani NFC čip pre rýchle párovanie.

Majiteľov poteší aj aktívne potláčanie okolitého hluku, perfektné spracovanie a odolné materiály ako hliník či koža. Podľa výrobcu vydrží batéria 22 hodín prehrávania hudby.

Zdroj | Sennheiser

Sony MDR-10RBT

Cena: 199,00 €

Staršie, ale stále aktuálne slúchadlá od Sony s Bluetooth a NFC. Majú 40 mm meniče, široký rozsah, technológiu Beat Response Control a výdrž do 17 hodín na jedno nabitie. Chýba im ale skladacia konštrukcia. Drahší model ponúka aj aktívne potláčanie okolitého hluku.

Zdroj | Sony

V-Moda Crossfade Wireless

Cena: 315,00 €

Prémiové a dizajnové slúchadlá s 50 mm meničmi, pevnou konštrukciou či výdržou 12 hodín. Nemajú NFC čip a ani skladaciu konštrukciu. Majú ale poriadny rozsah a citlivosť na úrovni 107 dB.

Zdroj | V-Moda
Zdroj