Reklama

10+1 dôvodov, ktorými si nás získal notebook Legion 7

TECHBOX

To, že nie je notebook ako notebook, všetci dobre vieme. Rovnako tak, ako to, že v záplave noviniek je čoraz ťažšie sa orientovať a vybrať si to najlepšie. Lenovo patrí medzi popredných výrobcov a nám sa podarilo na niekoľko dní získať ich špičkový herný model. Pozrite sa na 10+1 dôvodov, čím si nás získal Legion 7.

1. Herná elegancia

Herné notebooky Legion 7 sú skonštruované tak, aby z nich boli maximálne všestranné zariadenia poskytujúce herný výkon aj pre náročných a pokročilých hráčov. Samozrejme, ich veľký potenciál využijete i pri tvorbe obsahu ako je spracovanie 4K videa, či 3D grafiky.

2. Beštiálny výkon

Nekompromisný výkon získate vďaka najnovšej grafike NVIDIA GeForce RTX 30, ktorá je určená všetkým profesionálom, tvorcov obsahu a hráčom. Zariadenie disponuje jadrami Ray Tracing a Tensor a najmodernejšími procesormi AMD s grafikou NVIDIA GeForce RTX. RAM pamäť môže byť až do kapacity 32 GB (2x 16 GB DDR4-3200 MHz). Napriek týmto technológiám dokázal priniesť výrobca Legion 7 naozaj v tenkom a ľahkom dizajne.

3. Dokonalý obraz

Legion 7 ponúka ako prvý na svete 16″ displej s QHD (2 560 × 1 600 px) rozlíšením. Okamžite si vás získa perfektným obrazom s obnovovacou frekvenciou až 165 Hz, podporou NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync. Bleskurýchla je doba odozvy s technológiou Overdrive, je menej ako 3 ms. Nechýba certifikácia VESA DisplayHDR 400 a Dolby Vision. Vďaka rýchlej reakcii systému budete môcť lepšie reagovať na súboje v hernom svete, ale rovnako dobre poslúži aj pri tvorbe vlastného obsahu. Obrazovka s matným povrchom má jas až do 500 nitov. Ani silné svetlo vám teda nezabráni vidieť všetky potrebné a dôležité detaily.

4. Vysoko presná klávesnica (nielen na hranie)

Klávesnica Legion TrueStrike si nás získala príjemnými a jemnými tlačidlami, ktoré sa starajú o mimoriadne presné ovládanie. To vám umožní zasiahnuť nepriateľov s vysokou presnosťou a rýchlosťou. V hernom svete zohráva správna atmosféra dôležitú úlohu – klávesy rozjasňuje viac než 16 miliónmi farieb prostredníctvom podpory Corsair iCUE. Nový trackpad je o 23 % väčší ako ste mohli vidieť u predchádzajúcej generácie. Čerešničkou na torte je softvér Lenovo Vantage, ten aktivujete cez klávesu Super Key a tak spustíte vlastnú kalibráciu systému.

5. Konektivita

O bezdrôtové spojenie s inými zariadeniami sa postará Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6. Káblom sa pripojíte cez LAN (RJ45) konektor. Na pripojenie monitora alebo projektora slúži rozhranie HDMI 2.1 a USB-C. Nechýba USB konektivita: dva porty USB 3.2 Gen 2 a jeden USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0). Moderný a praktický USB-C port je vo výbave zastúpený dvakrát a jeden Thunderbolt konektor. Klasický 3,5 mm audiokonektor slúži na zapojenie slúchadiel s mikrofónom. Pri telefonovaní s kolegami či kamarátmi poslúži webkamera, má rozlíšenie 720 px.

6. Ergonómia pre každého

Legion 7 disponuje precízne spracovaným šasi z prvotriedneho leteckého hliníka. Aj vďaka tomu sa môžete vždy a v každej chvíli spoľahnúť na ten najväčší herný výkon, aký je možný v súčasnosti dosiahnuť. Prenosnosť zariadenia dokazuje jeho nízka hmotnosť (2,5 kg) a naozaj kompaktné rozmery (20,1 – 23,5 x 356 x 261,04 mm).

7. Úžasný zvuk vďaka 3D Nahimic Audio vás dostane

Hra bez špičkového zvuku stráca „šťavu“ a požitok. Technológia Nahimic zdokonalí váš herný zážitok vďaka realistickému 3D zvuku a praktickým funkciám určeným pre hráčov. Užijete si tak krištáľovo čistú komunikáciu so spoluhráčmi. Nahimic predstavuje nový spôsob hrania, počas hraniach na Legion 7 si môže užívať exkluzívne technológiu BT Link.

Ide o inovatívne zvukové riešenie, ktoré premení akýkoľvek Bluetooth reproduktor na systém priestorového zvuku. Dodávame, že priamo v Legion 7 sa nachádzajú dva 2-wattové reproduktory Harman Kardon. Výsledný zážitok je tak veľmi silný.

8. Legion AI Engine

Legion AI Engine je najlepšie herné riešenie od spoločnosti Lenovo. Režim automatickej optimalizácie dokáže sám zistiť, ak začnete hrať hru. Vie prispôsobiť výkon počítača vďaka šikovnej dynamickej distribúcie výkonu procesora ako aj grafiky. Legion 7 tak ponúkne nevídaný obraz s najvyšším možným počtom snímok za sekundu.

9. Smart chladenie vďaka Coldfront 3.0

Legion 7 dokáže ponúknuť dlhodobý výkon novým systémom chladenia. Coldfront prichádza už v tretej generácii. Jeho inteligentný sací systém má viac ako 10 500 otvorov, aby ich nebolo málo, o ďalší odvod tepla sa starajú sacie otvory pod každým tlačidlom, dvojitým ventilátorom a 4-kanálovým systémom s technológiou Vapor Chamber. Ako vidíte, ide o naozaj do posledného detailu premyslený systém chladenia.

Nový inteligentný režim využíva umelú inteligenciu k optimalizácii aj náročných herných titulov bez toho, aby sa Legion 7 nadmerne prehrieval. Pomocou Q Control 4.0 môžete dokonca riadiť rýchlosť a napätie ventilátora tak, aby ste zvládli prevádzku na plný výkon, alebo v prípade potreby predĺžili výdrž batérie, čo je praktické, ak ste na cestách.

10. Dokonalosť ukrytá v detailoch

Aj keď by to malo byť samozrejmosťou, nie je to tak. I medzi prémiovými zariadeniami sú rozdiely a práve tie odlišujú najlepšie od najlepších. Okrem nekompromisnému výkonu, dokonalému obrazu, špičkovému dizajnu a technológií, ktoré určujú trendy v hernom svete na vás v Legion 7 čaká precízna klávesnica, ohromujúce osvetlenie a na dotyk príjemné a odolné materiály.

Netreba zabúdať ani na 4-článkovú 80 Wh batériu, ktorá vám poskytne výdrž až 8 hodín. Nabíja sa cez výkonný, no tenký 300 W adaptér. Vďaka rýchlemu nabíjaniu Rapid Charge Express ju nabijete naozaj expresne.

Pozrite si

10+1 dôvodov, prečo si nás získal nový vlajkový tablet Lenovo Tab P11 Pro

11. Nielen pre hráčov

Ako ste už z textu určite pochopili, Legion 7 nie je určený len hráčom. Ocení ho každý náročný profesionál, ktorý hľadá a očakáva maximálny možný výkon s veľkou rýchlosťou.

Aj napriek takto bohatej výbave a obrovským možnostiam využitia si Legion 7 môžete na Slovensku kúpiť už od 2 193 eur, čo je na tak technológiami a možnosťami nabitý počítač naozaj veľmi dobrá nastavená cena.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Lenovo (Slovakia).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.