Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepších adventúr za posledné tri roky pre PC, Xbox a PlayStation

10 najlepších adventúr za posledné tri roky pre PC, Xbox a PlayStation
Zdroj | Dontnod Entertainment
Marek Hudák
10 najlepších adventúr za posledné tri roky pre PC, Xbox a PlayStation
Zdroj | Dontnod Entertainment
Zdroj | Dontnod Entertainment

Ste fanúšikom hier s kvalitným a neobyčajným príbehom? Nechajte sa inšpirovať naším výberom 10 najlepších adventúr.

Na trhu nájdete množstvo kvalitných adventúr od nezávislých štúdií, ktoré stoja za vyskúšanie. Mnohé sú výnimočné svojím prepracovaným príbehom a návykovou hrateľnosťou.

Samozrejme aj veľké štúdiá vedia vydať kvalitnú adventúru spojenú s akciou a puzzle hádankami. Jednou z nich je napríklad aj minuloročný Rise of Tomb Raider. Dnes sa však pozrieme na tie najlepšie posledných troch rokov, ktoré možno vyplnia váš voľný čas.

The Wolf Among Us

O vývojárskom štúdiu Telltale Games ste už určite počuli vďaka ich úspešnej sérii The Walking Dead, no možno práve titul The Wolf Among Us ste prehliadli.

Predlohou hry The Wolf Among Us je komiks Fables vydávaný pod hlavičkou Vertigo, ktorý síce nepatrí medzi veľmi známe, no nič to nemení na jeho celkovej kvalite. Táto grafická novela sa dočkala takmer 140 pokračovaní.

Pozrite si

8 najlepších nielen počítačových hier dostupných na mobile

Skvelú atmosféru hry dotvára dabing postáv (Vlk z rozprávky o Červenej čiapočke, Šípková Ruženka či Snehulienka), ale predovšetkým prepracovaný príbeh a množstvo emócií. Adventúra je dokonca dostupná aj na platforme Android a iOS.

Life is Strange

Francúzske štúdio Dontnod Entertainment sa nemôže pýšiť širokým portfóliom hier, skôr sa snaží priniesť čo najvyššiu kvalitu. Za zmienku stojí herný titul Remember me, ktorý sa zapísal relatívne dobre a súčasný vývoj novej hry Vampyr sa uberá správnym smerom.

Life is Strange je ďalšia z radu moderných adventúr, ktorá si zakladá na filmovom dojme, rozhodnutiach v rámci príbehu a na jednoduchej a návykovej hrateľnosti. Okrem klasických benefitov dobrej adventúry táto ponúka až nadpriemernú hernú dobu siahajúcu k 15 hodinám. Hra bola vydaná pod hlavičkou Square Enix na PC a obe generácie konzol.

Firewatch

Nezávislí vývojári z Campo Santo sa sústredili predovšetkým na rozprávanie príbehu a na krásnu okolitú prírodu.

Príbeh je vyšperkovaný kvalitnými dialógmi postáv, ktorých dabing sa skutočne podaril. Sklamať vás však môže pomerne krátka herná doba neprekračujúca 5 hodín. Firewatch si môžete vyskúšať na súčasnej generácii konzol a na PC.

Broken Age

Hram ktorá začala svoju púť už v roku 2012 prostredníctvom KickStarter kampane, kde získala enormnú podporu fanúšikov. Projekt vyzbieral až neuveriteľných 3,3 miliónov dolárov.

Finálna hra je typická rozprávkovým nádychom a vyniká spojením rozdielnych svetov dvojice postáv. Ani v tejto hre nechýba kvalitný dabing a občas aj odľahčujúci humor. Nezvyčajnú adventúru si však zahrajú len majitelia konzoly PS4, handheldu PS Vita a počítača.

Valiant Hearts: The Great War

Tentokrát sa do pútavých adventúr pustilo aj veľké štúdio. Konkrétne Ubisoft vydalo túto 2D plošinovku na PC a na obe generácie konzol.

Príbeh je postavený na kvartete postáv nachádzajúcich sa v prostredí prvej svetovej vojny, ktorých cieľom je prežiť. Hra vyniká svojim technickým spracovaním, plynulou hrateľnosťou a predovšetkým príbehom, ako je to v tomto žánri zvykom.

Samorost 3

Český tím Amanita Design si aj v treťom dieli svojej značky udržal priazeň fanúšikov a môže sa pochváliť 80 bodmi na portáli Metacritic. Predovšetkým zásluhou pohodovej atmosféry, logických hádaniek a prepracovaného prostredia.

Zaujímavú adventúru od našich západných susedov si môžete vyskúšať na počítači / Mac alebo na mobilnom zariadení so systémom Android a iOS.

The Vanishing of Ethan Carter

Užívali ste si hru Mouder Soul Suspect? Ak áno, The Vanishing of Ethan Carter od štúdia The Astronauts zloženého z bývalých členov People Can Fly vás určite zaujme.

Pozrite si

8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

V roli detektíva Paula Prospera sa budete zaoberať nadprirodzenými prípadmi, počas ktorých vám vývojári ponúkajú maximálnu voľnosť, príjemné grafické spracovanie a podmanivý príbeh. Herný titul z konca roka 2014 je ale obmedzený len na platformu PS4 a PC.

Oxenfree

Príbeh skupinky tínedžerov, ktorí sa vydali počas noci na tajomný ostrov, nasvedčuje zaujímavej zápletke. V tejto adventúre rozhodujete vy, ako hra skončí a kto prežije.

https://youtu.be/NAhrOoNR4ng

Aj v tomto prípade sa hra môže pochváliť až desivou atmosférou a kvalitným dabingom, no z davu sa snaží vyčleniť pôsobivým grafickým spracovaním. Adventúra Oxenfree bola vydaná na najväčšie herné platformy, medzi ktorými však chýbajú mobilné.

Everybody’s Gone to the Rapture

Ste fanúšikom Fallout série a post-apokalyptických herných titulov? Vydarenú adventúru Everybody’s Gone to the Rapture by ste si nemali nechať újsť.

Britské indie štúdio The Chinese Room stojace za hrou Dear Esther presedlalo zo Source Enginu na CryEngine 3, čoho výsledkom je kvalitné grafické spracovanie anglického vidieka s pohlcujúcou atmosférou. Duchovný nástupca hry Dear Esther bol vydaný len na konzolu PS4 a na PC.

The Walking Dead: A New Frontier

Po dvoch hlavných sériách a krátkej odbočke s Michonne sa spomínané herné štúdio Telltale Games vracia k obľúbenej hlavnej postave. Je ňou dobre známe tmavovlasé dievčatko Clementine.

Pozrite si

6 najlepších ťahových hier

Hra je rozdelená opäť na viacero epizód. Ak sa vám však nechce čakať na vydanie všetkých a začať s hraním už teraz, môžete sa tešiť na prekvapivé momenty a na crowd systém. Ten umožňuje vašim priateľom sledovať dej na iných zariadeniach a zároveň sa zapojiť do rozhodovania. Ako aj Wolf Among Us aj The Walking Dead: A New Frontier je dostupný taktiež na mobilných platformách Android a iOS.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom pripomeniete už zabudnuté herné tituly.

Zdroj