Reklama

Zúfalí Američania volali políciu, lebo padol Facebook!

Patrik Kimijan

Pri piatkovom výpadku sociálnej siete volali obyvatelia L.A. v panike na tiesňovú linku 911 aby zistili, kedy sa Facebook opäť rozbehne.

Možno ste si všimli, že v piatok 01. augusta mal Facebook globálny výpadok. V podstate sa nič vážne nestalo, sociálna sieť nefungovala asi slabú hodinku, na webe vyskočil už celkom známy error a cez appku v mobile sa síce prihlásiť dalo, no namiesto statusov videli užívatelia len text: „Error loading News Feed“. Normálny, slušný človek sa v takejto situácií opäť začne tváriť že pracuje, skočí s kamošmi na pivo, alebo sa venuje hociktorej z miliónov príjemnejších či užitočnejších činností, podľa časoveho pásma v akom ho tento cyberarmagedon zastihne.

 

Facebook down
Táto chybová hláška vyvolala v niekotrých obyvateľoch L.A. taký pocit ohrozenia,
že museli okamžite volať 911.

Feťáci závislí na FB lajkoch však pri výpadku prežívajú vážne absťáky a tí najzúfalejší boli na tom v piatok až tak tak zle, že volali na tiesňovú linku 911. Asi aby oznámili apokalyptické ohrozenie ľudstva, alebo skôr aby zistili, kedy bude Facebook opäť dostupný. Takýchto individuí asi nebolo málo, keďže seržant Burton Brink z Los Angeles County Sheriff´s Department tweetol prosbu, aby ľudia neotravovali políciu nejakým Facebookom – Facebook nie je problém ochrany zákona, prosím nevolajte nám kvôli tomu, že je dole, my nevieme kedy bude FB späť!

Každého príčetného pozemšťana okamžite napadne, že ide o celkom dobrý vtip, no seržant Brink niekoľko krát potvrdil, že toto je realita. Pre objetivitu treba dodať, že podľa Brinka občas volajú v L.A. na políciu aj ľudia, ktorým nefunguje káblovka.

Koľko stojí hodina bez Facebooku?

Hodinový výpadok sa možno na prvý pohľad nezdá byť veľkým problémom, no v prípade Facebooku sa na 60 minút zasekol jeden z najväčších strojov na peniaze. Web VentureBeat.com podľa príjmov sociálnej siete za posledný štvrťrok vypočítal, že jediná minúta výpadku stála Facebook približne 20 700 dolárov. Za hodinu tak Zuckerberg a spol. prišli o príjmy v hodnote úctyhodných 1 242 000 USD, čo vraj bežne stačí na ročný plat pre siedmich FB programátorov.

Facebook našťastie opäť funguje, takže bez obáv šérujte tento článok 😉

Zdieľať na Facebooku Poslať na Twitter

zdroj: TIME.com, VentureBeat.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.