Reklama

ZTE FunBox je multimediálna herná konzola s Androidom

Marek Šimunek

Novým segmentom, ktorý sa ZTE rozhodlo navštíviť sú multimediálne a herné konzoly. Práve do tejto kategórie totiž spadá nový produkt s názvom ZTE FunBox. Ten vznikol na základe spojenia síl spoločnosti ZTE a čínskeho herného štúdia The9 Limited, a to v spoločnom projekte ZTE9 Ltd. Nová herná konzola je vybavená procesorom Nvidia Tegra 4 a grafickou kartou GeForce. Pamäťové parametre predstavujú 2 GB operačnej pamäte a 8 GB úložného priestoru, ktorý bude hádam možné rozšíriť pomocou microSD kariet, keďže výrobca túto informáciu zatiaľ neuviedol.

ZTE FunBox

Operačným systémom hernej konzoly ZTE FunBox bude Google Android 4.3 s vlastnou grafickou nadstavbou. Na ovládanie hier bude slúžiť samostatný analógový ovládač, ktorý sa s konzolou spojí pomocou Bluetooth 4.0. Ostatnú konektivitu predstavuje Wi-Fi (802.11n – Dual Band) modul, HDMI, microUSB, Ethernet a dvojica USB portov.

ZTE FunBox

Nová konzola ZTE FunBox sa už predáva na domácom čínskom trhu za cenu v prepočte 82 €. To či, a kedy sa objaví na našom trhu zatiaľ nie je známe.

Foto: ZTE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.