Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ZTE Axon 7 mini - menšia verzia s 5,2-palcovým displejom

ZTE Axon 7 mini - menšia verzia s 5,2-palcovým displejom
Zdroj | ZTE
Viktor Šmidák
ZTE Axon 7 mini - menšia verzia s 5,2-palcovým displejom
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

ZTE nám v júni ukázalo svoju predstavu vlajkovej lode na rok 2016. Na tohtoročnej IFA výstave v Berlíne však nezostal s prázdnymi rukami a odhalil nám aj jeho zmenšenú mini verziu ZTE Axon 7 mini.

Zdroj | ZTE

Pamätáte si časy, keď bol predstavený prvý či druhý Galaxy Note? Prvý sa pýšil uhlopriečkou 5,3 palca, druhá generácia už pocítila nárast na 5,5-palcový displej. To bol vtedy šok. Ľudia také veľké zariadenia na telefonovanie spočiatku nechceli. A pozrime sa, kde sme dnes.

Čo bolo niekedy tabletofón je dnes mini verzia vlajkovej lode. Hovoríme o ZTE Axon Axon 7 mini. So svojím 5,2-palcovým displejom je to vraj kompaktná verzia veľkého brata. Čo tento drobec teda ponúka?

Zdroj | ZTE

Axon 7 mini tiež podľahol trendu horších špecifikácii, pokiaľ ide o menšiu verziu. Najprv ale ku tomu, čo si zachoval.

Pozrite si

ZTE Axon 7 – 6 GB RAM za menej, ako vlajkové lode konkurencie

Jedna z vecí, za ktoré je Veľký Axon 7 chválený sú predné stereo reproduktory, ktoré sú doplnené o vylepšenie Dolby Atmos a poháňa ich vlastný čip. Túto vlastnosť zdedil aj menší z bratov.

Zdroj | ZTE

Technológia AMOLED zostala tiež, znížilo sa ale rozlíšenie na Full HD. To však kvitujeme, nakoľko ide o pomerne malú obrazovku. A zostala aj čítačka odtlačkov prstov.

Pozrite si

ZTE Zmax Pro – Full HD displej, 3 400 mAh, 13Mpx za 99 dolárov

Rozlíšenie sa znížilo na 16 megapixlov, svetelnosť f/1,9 je tiež horšia, stále však obstojná. Na optickú stabilizáciu obrazu sa tiež zabudlo.

Zdroj | ZTE

Procesor sa menil tiež. Konkrétne ide o Snapdragon 617, ktorý dopĺňajú 3 alebo 4 GB RAM, podľa veľkosti vnútorného priestoru. Ten môže byť 32 či 64 GB. Jeden zo slotov dualSIM sa však dá využiť aj na pamäťovú kartu.

Zdroj | ZTE

Smartfón pobeží na Androide 6.0 a kapacita batérie v tomto prípade činí 2 705 mAh. Dočkáme sa aj rýchleho nabíjania vo verzii 2.0.

Zdroj | ZTE

ZTE Axon 7 mini sa začne predávať v septembri za cenu 300 €.

Zdroj