ZTE Axon 30 Ultra má na zadnej strane tri 64 Mpx fotoaparáty, ale aj periskop

ZDROJ | ZTE

Čínska spoločnosť ZTE predstavila svoju novú „fotografickú vlajkovú loď“. Túto prezývku si minimálne podľa parametrov zaslúži, disponuje totiž trojicou fotoaparátov s rozlíšením 64 Mpx, ktoré dopĺňa 8 Mpx snímač s periskopickou konštrukciou a 60-násobným priblížením obrazu.

Smartfóny s tromi až štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane sú už dnes normou. Väčšinou sú však tieto viacnásobné fotoaparáty tvorené snímačmi s rôznymi rozlíšeniami a teda aj so zameraniami na rôzny druh fotografie. Aký zmysel však má osadenie troch snímačov s rovnakým rozlíšením? Odpoveď sa skrýva v objektívoch.

ZDROJ | ZTE

Nová vlajková loď ZTE Axon 30 Ultra so svojou ponukou fotoaparátov pokrýva ohniskové vzdialenosti rovné 13-123 milimetrom, vďaka čomu dokáže v rozlíšení 64 Mpx zachytiť snímky stvorené z diaľky, strednej vzdialenosti i na blízko v prakticky rovnakej kvalite. Medzi týmito vzdialenosťami si dokonca nemusíte ani vopred vyberať. Smartfón totiž vytvára snímky pomocou týchto troch snímačov súbežne, vďaka čomu vám stačí stlačiť spúšť a obraz približovať až pri úprave fotiek.

Pozrite siSony Xperia 1 III a Xperia 5 III prekvapujú prvým variabilným teleobjektívom

Na portrétové fotografie je stvorený snímač Samsung GW3 s ekvivalentom 35mm objektívom s clonou f/1.9. Na ultraširokouhlé zábery poslúži rovnaký 64 Mpx snímač, tentokrát ale vybavený objektívom so 120° záberom. O bežné zábery sa postará snímač Sony IMX686 (f1.6) s optickou stabilizáciou obrazu. Štvrtým fotoaparátom v zostave je periskopicky uložený 8 Mpx snímač s 5-násobným optickým priblížením a 10-násobným hybridným priblížením obrazu.

ZDROJ | ZTE

Súbežne dokáže ZTE Axon 30 tieto fotoaparáty využívať aj pri nahrávaní videa. Filmári ocenia možnosť zobrazenia troch rôznych vstupov s rôznou ohniskovou vzdialenosťou snímania, medzi ktorými je možné aktívne prepínať aj počas tvorby záznamu. Video dokáže táto novinka nahrávať v 8K rozlíšení, snímkovanie videa však ZTE bližšie nešpecifikuje.

Vlajkovou loďou nie je nový ZTE Axon 30 iba v oblasti fotografie. Pod povrchom má totiž vlajkový čipset Snapdragon 888 v základe spojený s 8 GB operačnou pamäťou (LPDDR5) a 256 GB úložiskom (UFS 3.1). Stredná konfigurácia ponúkne pri rovnakom internom úložisku 12 GB operačnej pamäte a tá najvyššia až 16 GB RAM po boku 1 TB internej pamäte. Na tomto hardvéri pobeží Android 11 s nadstavbou myOS11.

Pozrite siAppka „not less but better“ sľubuje, že vás zbaví závislosti od smartfónu

Prakticky celú prednú stranu smartfónu pokrýva 6,67“ Full HD+ AMOLED displej so zahnutými stranami. Displej prerušuje iba drobná dierka pre 16 Mpx selfie fotoaparát, ktorá poslúži aj na odomykanie smartfónu. Prím v jeho zabezpečení však bude hrať snímač odtlačkov integrovaný pod povrch obrazovky.

ZDROJ | ZTE

Batéria smartfónu ponúka kapacitu 4 600 mAh a nechýba jej ani podpora rýchleho nabíjania s výkonom do 66 W. Po stránke konektivity novinka nezabúda ani na najnovší bezdrôtový štandard Wi-Fi 6E, samozrejme už aj s pokrytím podpory najnovších 5G sietí. Na spodnej strane má USB-C (3.1 gen 1).

Na domácom čínskom trhu bude ZTE Axon 30 Ultra v predaji už od pondelka, 19. apríla. V základnej konfigurácii začína v prepočte zhruba na cene 600 eur, za väčšiu pamäť si tam priplatíte len o zhruba 40 eur viac. Globálnu verziu tejto novinky snáď aj s európskymi cenami by sme mali spoznať už v priebehu mája.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku