Reklama

Zoznam.sk spúšťa alternatívny obchod s počítačovými hrami

Dominik Fúsek

Zdá sa, že optické disky ako médiá čoskoro vymrú, stále v ďalších technologických oblastiach ich totiž nahrádza distribúcia cez internet, t. j. virtuálne obchody so sťahovaním obsahu priamo do počítača. Nedávno sme vás informovali o jednom z prvých takýchto obchodov u nás (Na Slovensku je nový spôsob predaja hier), v posledných dňoch s veľmi podobnou službou prišla aj spoločnosť Zoznam.

Gamesload

Portál Zoznam.sk v spolupráci so svojou materskou spoločnosťou Deuteche Telecom spustil službu on-line predaja počítačových hier. Nejde však o klasický e-shop s dodaním DVD diskov poštou či kuriérom, na portáli Gamesload funguje trochu iný systém. Po zvolení hry a zaplatení (kreditnou kartou, prostredníctvom služby PayPal alebo ClickandBuy) sa spustí sťahovanie hry priamo do vášho počítača. Legálne, jednoduché a rýchle. Na rozdiel od klasických e-shopov s dodávaním DVD médií poštou nemusíte tak dlho čakať, dokonca ani nemusíte vstať od počítača. Nutnou podmienkou je však rýchly (najlepšie optický) internet, samozrejme s neobmedzeným množstvom dát. V opačnom prípade by ste si na svoju hru počkali poriadne dlho.

Gamesload

Tovar je v službe Gamesload zoradený do troch kategórií – hry pre náročných, voľnočasové hry a online hry. Tieto sú ešte rozdelené na podkategórie podľa žánru. Každá položka obsahuje detailný popis, systémové požiadavky a screenshoty. K vybraným hrám je dostupná aj demo verzia. Paradoxne, v kategórií hry pre náročných, kde sa odskúšanie pred kúpou najviac žiada, táto možnosť chýba. Nakoľko je služba v prevádzke ešte len pár dní, ponuka hier zďaleka nie je kompletná a množstvo známych titulov chýba. Ani ceny nie sú práve nízke – taký Duke Nukem Forever v e-shopoch zoženiete za 30-40 €, na Gamesload za 46 €. Výrobca však sľúbil svoj obchod vylepšovať a časom vraj pribudne aj možnosť platby cez mobilný telefón či zaujímavý vernostný program. Viac informácií o službe Gamesload nájdete na jej stránkach.

Foto: gamesload.zoznam.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.