Reklama

ZOWIE by BenQ RL2455T - monitor ako stvorený pre hernú konzolu

Michal Spiegel
95 %
BenQ sa nevenuje iba kvalitným projektorom, ale aj perfektným monitorom určeným profesionálnym hráčom. Jeden taký sme mali možnosť otestovať aj v našej redakcii a poviem vám, stálo to za to.

Výhody

  • Bohatý výber nastavení
  • Polohovateľné nastavenie monitoru

Nevýhody

  • Nízka hlasitosť zvuku
  • Vyššia cena

Letné horúčavy spôsobili, že som horúce noci strávil miesto spánku pri PlayStatione. A aby bol zážitok z hrania ešte lepší, dostal som na test nový herný monitor ZOWIE by BenQ RL2455T. Zážitok stál rozhodne za to.

Po rozbalení objemnej krabice vás privíta obrazovka monitoru a stojan. V balení samozrejme nájdete aj kábel na pripojenie, HDMI kábel a tiež CD s návodom.

Po dizajnovej stránke sa jedná o čistý, elegantný dizajn a čierne farebné spracovanie, ktoré dopĺňajú červené kontúry. Typické herné farby, ktoré spestria vašu hráčsku izbu.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

AOC AGON sú nové zakrivené herné monitory

Na inštaláciu skutočne netreba byť génius – stačí zapojiť do elektriny a HDMI kábel prepojiť s vašou hernou konzolou. Hneď na úvod si všimnete, že monitor sa dá polohovať až o 90°.

Nechýba možnosť polohovania samotnej výšky monitora. Šikovná funkcia, ktorú využijete, keď napríklad vymeníte hranie z postele za hranie z kresla či stoličky.

V balení okrem monitora nájdete aj stojan, ku ktorému stačí monitor primontovať jednou skrutkou, no viete si ho aj zavesiť na stenu pomocou VESA držiaku. Pohodlnejší je však stojan, na ktorom si viete monitor pohodlne natáčať do strán.

24″ Monitor si samozrejme viete aj natáčať a nakláňať. V prípade, že vám 24″ uhlopriečka nevyhovuje, k dispozícii je aj 27″ veľkosť uhlopriečky. Čo sa týka portov, okrem toho na napájanie a dvoch HDMi portov, disponuje ZOWIE by BenQ RL2455T 3,5 mm jackom na zapojenie slúchadiel alebo reproduktorov, DVI-D portom a D-SUB portom.

Prístup ku konektorom mohol byť trochu lepšie vymyslený. V prípade, že chcete napojiť jednotlivé káble, musíte mať monitor otočený vo vertikálnej polohe, kde môžete káble napojiť z bočnej strany. Následne ho musíte opatrne natočiť horizontálne bez toho, aby sa vám pomotali káble. Skôr by som uvítal bežné napojenie z bočnej alebo zadnej strany, než zo spodnej.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

Samsung CHG90 QLED – prémiový herný monitor

Čo sa týka ovládania, monitor po napojení zapnete vysvieteným tlačidlom na bočnej strane obrazovky, kde nájdete všetky ostatné tlačidlá na ovládanie menu a nastavení. Trochu škoda, že spoločnosť BenQ nepribalila k monitoru diaľkový ovládač.

V menu si viete nastaviť takmer všetko ohľadne displeju od veľkosti zobrazenia cez jas až po zvuk. Zabudované reproduktory síce nie sú žiadna sláva, no stačí cez 3,5 mm jack zapojiť externé a zábava sa môže začať.

Rozlíšenie displeja je slušných 1 920 x 1 080 (Full HD) pri obnovovacej frekvencii 75 Hz, čo využijete nielen pri hraní hier, ale aj pri pozeraní Blu-Ray filmov. V prípade, že chcete monitor využiť na konzolové hranie, 75 Hz je plne dostačujúce. Pri PC hraní by som siahol po monitore, ktorý podporuje vyššie obnovovacie frekvencie.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

EIZO FlexScan EV2785 – špičkový monitor s USB-C

V nastaveniach si viete spustiť dynamický kontrast, ktorý sa vám bude automaticky upravovať či vybrať jednu z prednastavených možností zobrazenia určeného pre hranie hier, pozeranie filmov či iné aktivity.

Nevýhoda menu je pomalé reagovanie, ktoré pri mojom zvyku rýchlo preklikávať menu na bežných TV či konzole pôsobilo, akoby reagovalo so značným oneskorením.

V prípade, že žijete v domácnosti viacerí, monitor ZOWIE by BenQ RL2455T ponúka tri prednastavené možnosti pre Hráča 1 až 3, v rámci ktorých si viete nastaviť svoje preferencie veľkosti obrazovky či jasu.

Súčasťou nastavení je zaujímavá funkcia Black eQualizer, ktorá umožní nastavenie čiernej bez preexponovania svetlých miest. Táto funkcia je ideálna počas hrania hier, kedy tmavé miesta môžu ukrývať nepriateľov, ktorí na vás striehnu.

Hlavnou výhodou konzoly je absencia lagovania a podpora pre eŠporty. Táto vlastnosť sa prejaví najmä pri hraní multiplayerových hier, kedy sa zvykne stať, že bežná televízia pri zapojenej konzole rýchle pohyby a náročnú grafiku nezvláda úplne najlepšie spracovať.

Pozrite si

BenQ má nový e-športový monitor XL2546 s technológiou Dynamic Accuracy

V prípade, že hráte hry na LED TV, oneskorenie môže byť až 20 ms. Pri tomto kúsku je bežné oneskorenie približne 10 ms a pri najvyššom výkone iba 3 ms. ZOWIE by BenQ RL2455T si s FPS hrami poradí ľavou zadnou a môžete sa tešiť na plnohodnotný a lagmi nerušený herný zážitok.

Monitor sa chváli aj funkciou Flicker-free a Low Blue Light, ktorá zabraňuje únave očí. Keďže však nehrávam viac ako 2 hodiny denne, únavu som nemal kedy ani postrehnúť.

Pokiaľ navyše vlastníte konzolu PlayStation 4, spoločnosť Sony Interactive Entertainment Europe exkluzívne udelila licenciu na tento monitor práve pre hranie eŠportov na konzole PS4.

Kameňom úrazu pre niektorých hráčov môže byť cena, ktorá je nastavená na 195 eur, čo nie je pre bežného hráča zrovna málo. Na druhej strane, monitor ZOWIE by BenQ RL2455T toho pre hráčov ponúka skutočne mnoho.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

BenQ SW271 – profi monitor s Ultra HD a HDR za slušnú cenu

V prípade, že hľadáte herný monitor pre vašu konzolu, ZOWIE by BenQ RL2455T patrí medzi to najlepšie, čo trh s monitormi ponúka. Monitor sa ideálne hodí do hráčskeho brlohu, kde netreba kupovať masívne televízie. Moderným hráčom ide hlavne o rýchlosť, výborný obraz a hranie bez sekania. Presne to ponúka novinka od BenQ. Navyše ju dostanete v elegantnom dizajne.

Navyše ak sa venujete profesionálnemu hraniu, tento kúsok je ako stvorený pre herné tréningy v hrách ako Call of Duty či Fortnite. Ľutovať určite nebudete.

ZOWIE by BenQ RL2455T si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.