Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zooz Urban Ultralight - minimalistický BMX bicykel na elektrický pohon

Zooz Urban Ultralight - minimalistický BMX bicykel na elektrický pohon
Zdroj | Zooz
Michal Biznár
Zooz Urban Ultralight - minimalistický BMX bicykel na elektrický pohon
Zdroj | Zooz
Zdroj | Zooz

Časy popularity BMX bicyklov z 90. rokov už prešli. Ikonické bicykle chce priniesť späť firma Zooz s bicyklom Urban Ultralight na elektrický pohon.

Nejde však o klasické BMX trikové bicykle. Inšpirácia BMX dizajnom tu však výrazne prevláda, čoho príkladom je minimalistický oceľový rám.

Zdroj | Zooz
Pozrite si

Shimano EP8 – motor pre elektrický bicykel, ktorý chce konkurovať Boschu

Urban Ultralight pozostáva z troch modelov označených Ultralight 250, Ultralight 750 a Ultralight 1100. Označenie predstavuje výkon motora. Celkovo však všetky tri modely bicyklov vyzerajú rovnako a po dizajnovej stránke sa neodlišujú.

Bicykel ponúka predĺžené sedadlo, na ktoré sa zmestia dvaja jazdci, hydraulické brzdy a dva druhy kolies – 24″ a 26″. Model Ultralight ponúka 250 W motor a 630 Wh batériu, ktorá sa postará o 40-kilometrový dojazd. Hmotnosť bicykla je 20 kilogramov, no maximálna nosnosť je obmedzená na 90 kilogramov. Maximálna rýchlosť pri zapnutej asistencii je štandardných 25 kilometrov za hodinu.

Model Ultralight 750, ktorý ponúka maximálnu rýchlosť 32 kilometrov za hodinu a 840 Wh batériu, ktorá by však mala ponúka rovnaký dojazd približne 40 kilometrov na jedno nabitie. Hmotnosť je 25,3 kilogramov, čoho výsledkom je maximálna nosnosť, ktorá je zvýšená na 104 kilogramov.

Zdroj | Zooz
Pozrite si

E-765 GOTHAM – mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov

Posledný predstavený model ponúka maximálnu rýchlosť 43 kilometrov za hodinu a dojazd je 53 kilometrov vďaka 1 092 Wh batérii. Masívna hmotnosť 28,4 kilogramu sa odrazila na nosnosti, ktorá je až 136 kilogramov. Treba však dodať, že v rámci štátov Európskej únie bude k dispozícii iba bicykel s 250 W motorom, pri ktorom je elektrická asistencia obmedzená na rýchlosť 25 kilometrov za hodinu.

Čo sa týka cien, model Zooz Ultralight 250 sa predáva za 1 500 dolárov, model Ultralight 750 za 2 000 dolárov a model Ultralight 1100 za 2 500 dolárov. Ide však o časovo obmedzené zvýhodnené ceny. Finálne ceny budú navýšené o približne 500-700 dolárov. Bicykle by mali byť k dispozícii aj pre Európu. Dátum dodania bicyklov Zooz je nastavený na apríl 2021.

Zdroj | Zooz
Zdroj