Reklama

Zoner Photo Studio má už svoju 16. verziu, čo nové ponúkne?

Števo Porubský

Česká spoločnosť ZONER software vydala svoju najnovšou verziu programu Zoner Photo Studio. Už 16. verzia známeho fotoeditora ponúka hlavne jednoduchšie triedenie a popisovanie fotografií, kompletne prepracované ovládanie nástrojov v Editore, plnú podporu dotykového ovládania a mnoho ďalších funkcií a noviniek.

 Zoner Photo Studio 16

„Zamerali sme sa na to, čo robí s fotografiami na počítači každý – od prezerania nových snímok až po ich úpravy. Tie činnosti, ktoré vykonávate s fotografiou najčastejšie, sú tak v Zoner Photo Studiu 16 oveľa pohodlnejšie, logickejšie a jednoduchšie. Prácu v novom používateľskom rozhraní si určite zamilujete,” hovorí Aleš Hasala, vedúci vývojového tímu programu. Podobne, ako v minulej verzii, najväčšie zmeny zaznamenal v novej verzii programu ZPS 16 Správca. V tomto module je teraz, okrem klasického zobrazenia v režime Prieskumník, na výber zobrazenie v režimoch Náhľad, Mapa a veľmi zaujímavý režim Porovnať, ktorý určite mnohým chýbal. Nové režimy sú navyše doplnené filmovým pásom, ktorý funkcia Prieskumníka nahrádza.

 Zoner Photo Studio 16

Náhľad je ideálny na prvotné prechádzanie a triedenie fotografií, navyše by v ňom vďaka vylepšenému panelu informácií malo byť jednoduchšie priraďovanie hodnotenia, značiek, popisov a kľúčových slov, ktoré bolo v predošlej verzii trošku neohrabané. V režime Mapa je zas možné fotkám jednoducho priraďovať GPS súradnice len pretiahnutím snímky na mapu, čo sa hodí práve ak nemáte vo fotoaparáte zabudovaný GPS, no v inom zas áno. 

Zoner Photo Studio 16  

Aj nový Editor je na prvý pohľad lepší a prehľadnejší. Prináša totiž kompletne zjednotené ovládanie a nastavenie editačných funkcií, pričom všetky nástroje a filtre sú v pravom paneli. Vďaka tomu sa zjednoduší práca pri úpravách fotografií a odpadne večné hľadanie funkcií. Editor však prináša aj nové funkcie, napríklad Zmeniť rozmer podľa obsahu (Content Aware Resize), ktorá dáva možnosť zmeniť pomer strán fotografie bez nutnosti orezať niektorú jej dôležitú časť. Pre názornú ukážku si určite pozrite video nižšie.

 

Keď už tu máme množstvo dotykových displejov nielen na notebookoch, Zoner Photo Studio 16 je vraj prvá desktopová aplikácia pre prácu s fotografiami, ktorá je plne optimalizovaná pre dotykové ovládanie. Nebol by to produkt súčasnosti, keby nemal niečo so sociálnymi sieťami. Okrem vlastnej Zoneramy však môžete fotografie zdieľať rovno aj na najznámejšiu „sociálnu“ sieť, Facebook. Po novom sa všetky fotky umiestnené na Zonerame zrkadlia rovno na Facebook. Noviniek je však ešte viac, ich zoznam nájdete na webe Zoneru. Zoner Photo Studio 16 je už v predaji za cenu 59 €, ak však máte predchádzajúcu verziu, zaplatíte príjemných 33 €. Krabicová verzia za príplatok 12 € obsahuje úplne novú knihu praktických rád na používanie programu. Mimochodom, plnú verziu Zoner Photo Studia 16 je možné stiahnuť a vyskúšať na 30 dní zadarmo priamo z webu spoločnosti Zoner.

 Zoner Photo Studio 16

Foto: ZONER software

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.