Reklama

Zoner Photo Studio 17 – opäť lepší a prepracovanejší program pre vaše fotky

Števo Porubský

Česká spoločnosť ZONER software po roku opäť uvádza na trh novú verziu obľúbeného fotografického programu Zoner Photo Studio. Správa, úprava a publikácia fotografií je so Zoner Photo Studiom 17 zas o niečo jednoduchšia a bohatšia na funkcie.

Zoner Photo Studio 17

Nové Zoner Photo Studio prináša novinky pre každého, kto pracuje s fotografiami. Tešiť sa môžete napríklad na šikovnejšiu správu svojho fotoarchívu, rýchlejšiu prácu s katalógom alebo nové filtre. Tentoraz sme sa zamerali viac aj na funkcie pre pokročilejších fotografov, ktorí určite ocenia celkové vylepšenie RAW modulu,“ hovorí o novej verzii vedúci vývojového tímu Aleš Hasala.

Zoner Photo Studio 17

Najväčšie zmeny podľa výrobcu zaznamenal modul RAW pre úpravu surových snímok, pričom prešiel najväčším posunom od verzie 12. Pokročilé nastavenie expozície, zdokonalenú prácu s krivkami a živosťou farieb sprevádzajú aj vylepšené automatické úpravy. Všetky zmeny vykonané nad RAW súbormi sú samozrejme ihneď viditeľné v správcovi a náhľadoch.

Zoner Photo Studio 17

Prácu s väčším množstvom fotografií podstatne zrýchli nielen inteligentný katalóg, ale aj prepracovaný bočný panel v module Správca. Na upravené prostredie si budete musieť chvíľu zvykať, no ide to veľmi rýchlo, hlavne ak ste doteraz používali verziu 16. Vďaka možnosti hromadného vkladania metadát alebo automatického doplňovania kľúčových slov, ktoré sa objavuje aj v module Import, je jednoduché spracovať veľké množstvo snímok naraz.

Zoner Photo Studio 17

Novinkou je aj funkcia domáceho zdieľania. Fotografie je možné prezerať nielen na počítači, kde sú snímky uložené, ale aj na televízoroch s funkciou DLNA, na tabletoch a telefónoch s aplikáciou Zoner Photo Studio pre Android a na ďalších počítačoch pripojených k domácej sieti. Stačí zapnúť nastavenia a pohrať sa s pripojením do siete. Už teraz sme zvedaví na prax pri testovaní.

Okrem týchto noviniek nechýbajú ani ďalšie vylepšenia a efekty v Editore – napr. expozičný Prechodový filter alebo Odlesk objektívu a Cartoon efekt. Pokročilí fotografi uvítajú automatické korekcie optických chýb pomocou LCP profilov a nadšeným cestovateľom sa budú páčiť turistické mapy integrované priamo do Správcu od Mapy.cz, ktoré nedávno spustili aj spomínané turistické mapy.

Zoner Photo Studio 17

Zoner Photo Studio 17 je v predaji za nezmenenú cenu 59 €. Ak však používate staršie verzie, máte nárok na cenové zvýhodnenie, ktorého ceny začínajú od 29 € (pre majiteľov verzie 16). Krabicová verzia za príplatok 11 € obsahuje knihu s praktickými radami na používanie Zoner Photo Studia 17 a program na 8 GB flash disku vhodnom na prenos fotografií. Plná verzia Zoner Photo Studio 17 je však na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo stránke výrobcu.

Zoner Photo Studio 17

Foto: ZONER software

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.