Reklama

Zo starých analógových videí bez problémov Full HD video?!

Števo Porubský

Japonský gigant NEC nedávno predstavil vylepšenú technológiu na konverziu analógového video signálu na digitálne HD video. Namiesto mesiaca potrvá konverzia hodiny analógového videa už len 10 hodín! Bláznovstvo?

 JVC VHS camcoder

foto: JVC

Asi si poviete, na čo je dobré vedieť o niečom takomto… Zbytočnosť? Bláznovstvo? Nie, ani jedno. Z minulosti predsa existuje nespočetné množstvo analógového videa s biednym rozlíšením, ktoré by konverziou do HD (Full HD) rozlíšenia získalo úplne nový rozmer. Doslova. Staré filmy, záznamy z Majstrovstiev sveta, Olympiády, ale aj vaše VHS domáce videá… čokoľvek by mohlo byť prerobené na vysokokvalitné digitálne video a následne napálené na BD disk.

 NEC HD-analog

foto: NEC

Ale späť k technológii. NEC sa pochválil, že pôvodnú technológiu, ktorá umožňovala konverziu analógu na digitál vylepšil 17-násobne. Teda presnejšie čas, ktorý je potrebný na konverziu hodiny záznamu. Momentálne to trvá 10 hodín, no NEC plánuje ešte viac „vyladiť“ technológiu na maximálnu možnú mieru a potom ju ponúkne televíziám, archívom či bežným užívateľom. Uvidíme ako dlho to výrobcovi potrvá a aká bude konečná cena za program, ktorý zvládane takéto zázraky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.