Reklama

Známe značky smartfónov údajne opúšťajú európsky trh. Čo sa deje?

Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek

Je dosť možné, že európsky trh príde o dve veľké smartfónové spoločnosti kvôli pretrvávajúcemu sporu s Nokiou. Spoločnosti už museli stiahnuť svoje smartfóny z nemeckého trhu a zdá sa, že veci sa naďalej zhoršujú.

Známy informátor Max Jambor na Twitteri zverejnil správu, že sa tieto dve spoločnosti údajne postupne stiahnu z európskeho trhu, pričom prvé krajiny, ktoré opustia, budú Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Holandsko.

Hovoríme o spoločnostiach OnePlus a OPPO. Spoločnosti mali problémy po patentovom súdnom spore, keď ich Nokia prinútila stiahnuť sa z nemeckého trhu. Ďalšou ukážkou je, že série OPPO Find X6 bola predstavená len na domácom čínskom trhu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zatiaľ nie je jasné, či to bude mať vplyv aj na vivo alebo Realme, ktoré sú sesterskými spoločnosťami OPPO a OnePlus. Nevieme, ani čo to presne znamená, ale už teraz sa vyskytujú otázky ako Bude ešte popredajná podpora? Budú aktualizácie softvéru stále dostupné? Vrátia sa niekedy?

Informátor medzičasom oznámil, že len uvedené trhy sú tie, ktoré OPPO a OnePlus zatiaľ opustia. Štatút ostatných európskych regiónov v súčasnosti nie je známy. K téme sa vyjadrila spoločnosť OPPO s tým, že je zaviazaná všetkým existujúcim európskym trhom. V roku 2023 mali skvelý štart s úspešným uvedením niekoľkých produktov v Európe a majú zostavu pripravovaných produktov na zvyšok roka.

Aj spoločnosť OnePlus sa ale k danej téme vyjadrila a tvrdí, že neopustí Európu a Spojené kráľovstvo a udržiava stabilné operácie na miestnych trhoch. Spoločnosť bude pokračovať v investíciách v Európe a poskytovať svojim používateľom inovatívnejšie produkty a riešenia.

Pri čítaní medzi riadkami sa zdá, že OPPO a OnePlus zostanú na existujúcich európskych trhoch prinajmenšom po zvyšok roka 2023. Uvidíme, ako sa situácia nakoniec vyvinie, no bola by to rozhodne škoda po tom, čo OPPO predstavilo veľmi podarené skladacie véčko a OnePlus sa chystá tento rok na európsky trh priniesť svoj skladací smartfón, ktorý sa rozloží do formy tabletu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.