Reklama

Zmenia slúchadlá Hyphen Aria spôsob, akým počúvame hudbu?

Zdroj | Hyphen
Richard Pliešovský
Zdroj | Hyphen
Zdroj | Hyphen

Na Kickstarteri sa objavili netradičné slúchadlá, ktoré zaisťujú prirodzené počúvanie, aké bolo doteraz možné získať z reproduktorov.

Bežné slúchadlá totiž blokujú vzduchovod, Hyphen Aria majú zabezpečiť prirodzené počúvanie mimo zvukovodu vďaka konštrukcii umožňujúcej prúdenie zvukových vĺn vzduchom.

Výrobca uvádza, že do roku 2050 môže strata sluchu postihnúť neuveriteľných 2,5 miliardy ľudí. Príčinou má byť používanie štupľových slúchadiel, ktoré ušiam neprospievajú. Sú umiestnené oproti zvukovodu, spôsobujú tlak a aby toho nebolo málo, umožňujú vznik baktérií nezvratne poškodzujúcich bunky umožňujúce správne fungovanie sluchu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tu sa hlási o slovo technológia Air Conduction, v Hyphen Aria predstavuje novátorské riešenie umožňujúce bezpečný a stále pohodlný zážitok z počúvania. To znamená žiadne podráždenie, bolesť, alebo riziko bakteriálnych zápalov. Neohrozia vaše zdravie, takže hudbu, filmy, či hovorené slovo si budete môcť vychutnávať bez obáv z poškodenia sluchu aj dlhú dobu.

Slúchadlá budú priateľské k vášmu sluchu, no sklamať by nemali ani kvalitou. Tú majú na starosti 14,8 mm meniče. Inteligentý algoritmus ekvalizéra Aria automaticky zvýrazňuje basy a obmedzuje vysoké frekvencie pri nízkej hlasitosti. Vo výsledku získate bohatý, výkonný a konzistentný zvuk bez ohľadu na hlasitosť. Startup však neuvádza bližšie parametre, nepoznáme teda ani základné parametre ako frekvenčnú odozvu, citlivosť, či impedanciu.

Bezdrôtové slúchadlá sú vybavené aktívnym filtrom hluku. Algoritmus s dvoma mikrofónmi ruší až 90 % okolitého hluku a znižuje okolitý hluk až o 35 dB. Dotykové ovládanie je dostupné prostredníctvom gest. pPotiahnutím prstom, poklepaním, alebo dvojitým poklepaním môžete upraviť hlasitosť, preskakovať skladby, pozastaviť, alebo prehrať skladbu bez toho, aby ste museli vyberať smartfón z vrecka.

Pozrite si

Napokon prišlo ticho. So slúchadlami Sony WF-1000XM5 ste len vy a hudba

Ako je na tom výdrž batérie? Ak máme veriť výrobcovi, môžete počítať až s 33 hodinami na jedno nabitie. Puzdro podporuje rýchlonabíjanie, už za 9 minút získate 9-hodinovú výdrž. Okrem káblového nabíjania je k dispozícii aj bezdrôtové (Qi).

Zdroj | Hyphen

Hyphen Aria sú určené aj akčným používateľom. Systém Gravity Hook sa postará o to, aby nevypadli z uší ani pri športovaní. Zaisťuje presné zarovnanie pred ušným kanálikom, takže vždy budete mať optimálnu kvalitu zvuku.

Hyphen Aria sa budú predávať v bielom a čiernom prevedení za 149 dolárov. Na Kickstarteri budú dostupné s 21 % zľavou, teda za 129 dolárov. Ak projektu veríte a zaplatíte vopred, môžete ich mať ešte výhodnejšie, so 40 % zľavou, teda za 99 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.