Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zlaté glóbusy sú rozdané. Čakali ste týchto víťazov?

Zlaté glóbusy sú rozdané. Čakali ste týchto víťazov?
Zdroj | CHRIS HASTON
Michal Sobek
Zlaté glóbusy sú rozdané. Čakali ste týchto víťazov?
Zdroj | CHRIS HASTON
Zdroj | CHRIS HASTON

Dnes v noci sa odovzdávali ocenenia Zlaté glóbusy. Ide o prestížne ocenenie, aj keď tým prvotným pre filmy sú Oscary a pre seriály zase ocenenie Emmy. Víťazi mnohých prekvapili, ale už len medzi nomináciami bolo ťažké zvoliť si svojho favorita.

Tentokrát sa udeľovali tieto ocenenia už po osemdesiaty krát. Zlaté glóbusy každoročne udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov. Počas galavečera vystúpil s videopríhovorom aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Aj keď v kategórii Najlepšia filmová dráma mnohí za víťaza tipovali najnovšieho Avatara, vďaka ktorému v posledných týždňoch praskajú kiná, tak nakoniec sa víťazom stala snímka Fabelmanovci od režiséra Steve Spielberga. Ten zvíťazil aj v kategórii Najlepší režisér.

Obsah pokračuje pod reklamou

Najlepším filmovým muzikálom/komédiou sa stal film Duchovia Inisherinu. Nie je to ale jediné víťazstvo tohto filmu a sošku si odniesol aj v kategórii Najlepší filmový scenár a herec Colin Farrell získal víťazstvo v kategórii Najlepšia mužská úloha v komediálnej snímke.

Najlepší ženský herecký výkon získala Cate Blanchett z filmu Tár, naopak za Najlepší mužský výkon dostal ocenenie herec Austin Butler za film Elvis, ten je dostupný na platforme HBO Max. Ocenenie za Najlepší televízny seriál si odniesol projekt z produkcie HBO Max s názvom Rod draka. Najlepšou minisériou sa stal Biely lotos, tiež dostupný na HBO Max.

Veľký boj prebiehal v kategórii Najlepšia filmová pieseň. Tam boli totiž nominované piesne ako Hold My Hand k filmu Top Gun: Maverick od Lady Gaga alebo Lift Me Up k snímke Čierny panter: Navždy Wakanda od Rihanny. Prvenstvo si nakoniec zobrala skladba Naatu Naatu k indickému filmu RRR (dostupný na Netflixe).

Jednu sošku si odniesol aj Marvel, konkrétne v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, kde ju získala herečka Angela Bassett za stvárnenie kráľovnej Ramondy vo filme Čierny Panter: Navždy Wakanda. Ten príde na platformu Disney+ už 1. februára.