Reklama

Zlá batéria či rozbitý displej? iPhone si už opravíte aj doma. Čo to stojí?

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple v Európe spúšťa svoj významný program samoobslužných opráv iPhonov a Macbookov. Zákazníci v ôsmich európskych krajinách si teraz môžu kúpiť diely a nástroje na opravu vybraných zariadení spoločností Apple.

Rovnako ako v prípade spustenia služby v USA začiatkom tohto roka, zákazníci si budú môcť prenajať nástroje na vykonanie opráv, namiesto toho, aby ich museli kupovať priamo. Je tu možnosť získania zľavy v prípade, že domáci majstri pošlú vymenené diely do spoločnosti Apple na renováciu alebo recykláciu.

Medzi zariadenia, ktoré podporujú tieto opravy, patria série iPhone 12 a 13, 3. generácia iPhone SE zariadenie Mac s čipom od Apple. Prostredníctvom služby je k dispozícii 200 jednotlivých dielov a nástrojov spolu s oficiálnymi manuálmi.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Apple

Pokiaľ ide o ceny, balík náhradnej batérie pre iPhone 13 stojí v prepočte 77,04 eur, pričom v prípade vrátenia vymenenej časti máte k dispozícii kredit 26,26 eur. Balík na opravu displeja pre ten istý model stojí už 327,11 eur a s možným kreditom vo výške kreditom 40,32 eur.

Umožnenie zákazníkom opraviť si vlastné zariadenia je však dôležité pre ľudí, ktorí nemusia bývať v blízkosti certifikovaného servisu. Tlačová správa Apple však stále nasmeruje ľudí k využívaniu profesionálnych služieb.

Program je určený pre zákazníkov, ktorí majú skúsenosti so zložitosťou opráv elektronických zariadení a najbezpečnejší a najspoľahlivejší spôsob opravy je návšteva profesionálneho poskytovateľa opráv s certifikovanými technikmi.

Spoločnosť Apple oznámila, že originálne diely, nástroje a manuály Apple budú k dispozícii zákazníkom v Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Poľsku, Španielsku, Švédsku a Spojenom kráľovstve. Slovensko ani susedná Česká republika sa na zozname podporovaných krajín nenachádzajú.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.