Reklama

Zjednodušte si život s kanvicou Niceboy ION SmartKettle

Lissett Pliešovská

Nájdete ju v každej domácnosti, používate denne a patrí medzi najčastejšie používaný spotrebič. Uhádli by ste podľa tejto nápovedy? Ide o rýchlovarnú kanvicu.

Toto zariadenie sa veľmi rýchlo udomácnilo a vybudovalo si pozíciu verného spoločníka. Aj tu vývoj priniesol zmeny v dizajne, veľkosti, farebnom prevedení, použitím materiálov. Nedávno sa trh rozšíril i o smart rychlovarné kanvice. My sme do redakcie dostali na test model Niceboy ION SmartKettle.

Možno si poviete, čo tu chcete testovať, proste ju zapnete, zohreje vodu, zalejete kávu alebo čaj a máte hotovo. Áno, i takto to funguje, no naše testované zariadenie je možné pripojiť cez aplikáciu a následne ho využívať na diaľku pomocou inteligentného zariadenia ako smartfón či tablet.

Nevidíte v tomto používaní potenciál? Stači vyskúšať a nebudete si vedieť vynachváliť túto možnosť. Kým vyberiete z auta nákupné tašky, vyveziete sa výťahom už na vás čaká horúca voda, vy už len zalejete šálku s kávou alebo s čajom. Určite poznáte leňošenie na gauči a vyjednávanie v štýle, ty choď dať zovrieť vodu a ja pôjdem potom zaliať, aspoň u nás doma to takto často fungovalo.

Niceboy ION SmartKettle má objem 1,7 litra. Je to postačujúce i pre štvorčlennú rodinu s návštevou naraz. Doba od zapnutia maximálne povoleného naplneného obsahu po vypnutie dosiahla čas 5,15 minút. Tento údaj bol smerodajný pre zapnutie ohrevu vody pred príchodom.

Máte na výber z troch funkcií. Prvá stlačením tlačidla zapnutia/vypnutia ohreje vodu na 100 stupňov. Druhá funkcia sa skladá z dvoch krokov, najprv stlačíte tlačidlo ON/OFF a potom stlačením +/- zvolíte teplotu 40 – 55 – 70 – 85 stupňov Celzia, tu vám vodu ohreje na 100 stupňov a potom sa udržiava vo zvolenej teplote. Tretia funkcia spočíva najskôr vo zvolení požadovanej teploty pomocou tlačidiel +/- a až následného stlačenia tlačidla zapnutia / vypnutia. Opäť máte možnosť udržiavať vodu na zvolenej teplote. Vo všetkých troch prípadoch ukončení funkcie oznámi zvukový signál.

Na rúčke kanvice je stĺpec LED diód, ktorý podľa farebného zafarbenia informuje o teplote vody vo vnútri. Vyrába sa iba v bielej farbe a z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, čo jej predurčuje dlhú životnosť. Príkon má 1 850 W. Má jednoduchý, no moderný vzhľad. Prevádzka kanvice je veľmi tichá. Je vybavená dvoma bezpečnostnými poistkami, prvá kanvicu vypne po zohriatí vody na zvolenú teplotu, druhá chráni zariadenie pred zapnutím bez vody. Považujem to za bonus, niekoľkokrát sa i mne podarilo zapnúť staré kanvice naprázdno. Výhodou je, že po zovretí vody nie je kanvica horúca.

Inštalácia aplikácie bola jednoduchá, najprv som stiahla do smartfónu aplikáciu Niceboy ION (Android, iOS). Zaregistrovať sa môžete dvomi spôsobmi, buď cez váš účet v appke alebo pomocou overovacieho kódu cez SMS. Cez aplikáciu si viete kanvicu zapínať, nastaviť časovač, zvoliť teplotu, na akú sa má voda zohriať, alebo si zautomatizujete váš každodenný rituál, napríklad po zazvonení budíka sa zapne a začne variť voda. Počas zohrievania vody vidíte na displeji aktuálnu teplotu vody.

Toto zariadenie je praktická výbava smart domácnosti a jej funkcie vysoko návykové. Poteší cena, ktorá sa pohybuje okolo 60 eur. Za nedostatok okrem jediného farebného prevedenia považujem absenciu indikátoru objemu. Musíte spoľahnúť na vlastný odhad, keď chcete nechať zovrieť vodu napríklad na jednu šálku čaju.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.