Reklama

Ženy sa dočkali, Garmin má hrudný pás pre športovú podprsenku

Zdroj | Garmin
Števo Porubský
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Ženy, ktoré športujú sa konečne dočkali riešenia na presné monitorovanie srdcovej aktivity. Kým muži si hrudný pás mohli uchytiť prakticky kdekoľvek a akokoľvek, ženy s nimi majú nemalé problémy.

Športové podprsenky majú totiž veľmi priliehavý strih a masívnejšiu konštrukciu oproti tým bežným, aby boli počas športových aktivít čo najpohodlnejšie. Umiestniť pod ne hrudný pás bolo ale takmer nemožné.

Obsah pokračuje pod reklamou

Teraz sa to zmení, pretože Garmin vyvinul hrudný pás, ktorý sa kotví na troch miestach priamo na športovú podprsenku či obdobné športové oblečenie. Namiesto kompletného pásu okolo celej hrude je zariadenie zhruba polovičné. Samozrejmosťou je plná odolnosť voči potu, vode či prachu.

Zdroj | Garmin

Práve kotvenie hrudného pásu Garmin HRM-Fit je unikát, ktorý zabezpečí ženám podstatne pohodlnejšie nosenie a používanie aj počas náročných fyzických aktivít. Pás má držať kde je potrebné a nebude sa „biť“ o miesto práve so športovou podprsenkou.

Na druhej strane aj samotný výrobca uvádza, že HRM-Fit nie je pre akúkoľvek športovú podprsenku. Aj tá musím mať určitý tvar, aby na nej pás držal a fungoval.

Hrudný pás HRM-Fit má funkcie ako najpokročilejšie hrudné pásy výrobcu. Okrem merania srdcovej aktivity meria aj spálené kalórie, počet krokov, intenzitu, rýchlosť a vzdialenosť pri behu (aj indoor, no len s hodinkami Garmin), bicyklovaní, HIIT či iných tréningových aktivitách.

Na pripojenie k iným zariadeniam používa Bluetooth alebo ANT+. Gombíková batéria má vydržať jeden rok používania. Batéria má miesto v špeciálnej komore pod dvojitým krytom priamo v tele monitoru.

Zdroj | Garmin

Garmin HRM-Fit je už dostupný cez web výrobcu s cenou necelých 150 dolárov. V Európe sa bude predávať za takmer 160 €. Je tak tým najdrahším hrudným pásom aký Garmin ponúka, no je unikátny.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.