Zeměkvíz: oprášte si znalosti zo zemepisu

ZDROJ | Jiří VisingerZeměkvíz

Viete rozoznať jednotlivé štáty či mestá len na základe špecifických fotografií? Nová aplikácia Zeměkvíz od autorov appky Poznáš to? vám pripomenie nielen špecifické stavby zahraničných miest.

Hra vás síce neprivíta moderným dizajnom známym z veľkých projektov, no straším ale zároveň funkčným menu zloženého len z troch tlačidiel.

Zeměkvíz Zeměkvíz

V pravom rohu si môžete všimnúť tlačidlo na odstránenie reklám za poplatok 89 centov a na druhej strane, až príliš malým písmom počet, získaných mincí.

Prekliknutím sa priamo do hry začnete triviálnymi „hádankami“ na zopár písmen. Napríklad hneď prvú zvládne hádam každý z vás.

Pozrite siPoznáš to?: aplikácia ktorá vám zaručene prevetrá slovnú zásobu

Zeměkvíz Zeměkvíz

Ak sa však dostanete na mestá či krajiny zložené zo šiestich či viacerých písmen, pocítite skutočnú náročnosť hry. V niektorých prípadoch sa môže zobrazený obrázok zdať bez súvisu s akýmkoľvek mestom či štátom, no opak je pravdou.

Zeměkvíz Zeměkvíz

Mnohokrát sa mi stalo, že som si až potom uvedomil očividnú spojitosť. Nezaobišiel som sa ale bez použitia nápovede. Tá je formou pridania jedného z ponúkaných písmen alebo zobrazenia krátkej vety popisujúcej hľadané mesto alebo krajinu (ikona záchranného kolesa).

Zeměkvíz Zeměkvíz

Mincí nezískate však toľko, aby ste ich mohli bez starostí míňať na pomoc. Vývojári sa ale určite potešia, keď ich podporíte zakúpením kreditov za zopár eur.

Pozrite siSymmetria: naučte sa vidieť symetricky

Zeměkvíz Zeměkvíz

Uvítal by som kategorizáciu a možno aj modernizáciu dizajnu aplikácie, ktorý je totožný so spomínanou appkou Poznáš to?. Funkčnosti či systému hry nie je čo vytknúť.

Aplikácia Zeměkvíz edukačného charakteru je dostupná na oboch najväčších mobilných platformách v slovenskom a českom jazyku. Stačí si aplikáciu stuhnutia a nechať system rozpoznať používanú lokalizáciu.

ZDROJ | Apple StoreZeměkvíz

Zeměkvíz79%

Veľkosť:
42,16 MB
Platforma:
Android 2.3.3 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Zeměkvíz sa javí ako ideálna zábavka na voľné chvíle, ktorá vás naučí rozoznávať štáty a mestá podľa typických fotografií.

Komentáre k článku