Reklama

Zdieľanie hesiel začína byť nelegálne. Hrozí to aj u nás?

Zdroj | unsplash/Pinho
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Pinho
Zdroj | unsplash/Pinho

Ohľadom zdieľania hesiel na streamovacích platformách sa už čo-to riešilo, ale teraz to zachádza do nového extrému. Táto činnosť je po novom označená ako nelegálna a týka sa Veľkej Británie. Príde takéto niečo aj k nám?

Je bežnou praxou, že používatelia týchto služieb zdieľajú svoje účty s ostatnými členmi mimo spoločnej domácnosti. Toto už začal riešiť ako prvý Netflix, ktorý chce zaviesť extra poplatok za účet používaný mimo registrovanú domácnosť. Teraz sa zdá, že by to mohlo viesť aj k odsúdeniu za trestný čin.

Zdroj | Sayan Ghosh
Obsah pokračuje pod reklamou

Úrad duševného vlastníctva je pobočkou vlády Spojeného kráľovstva a potvrdil, že zdieľanie hesiel od streamovacích služieb je v rozpore so zákonmi Spojeného kráľovstva. Týka sa to aktuálne Netlixu, Disney+, Spotify a Amazon Prime Video.

Odhalilo sa totiž, že existuje celý rad ustanovení v trestnom a občianskom práve, ktoré môžu byť uplatniteľné v prípade zdieľania hesla, kde je zámerom umožniť používateľovi prístup k dielam chráneným autorskými právami bez platenia.

Od žiadnej z veľkých streamovacích služieb však momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by boli ochotní zájsť tak ďaleko, že by niekoho žalovali za zdieľanie hesla. Je to však zaujímavý počin z dielne Veľkej Británie a uvidíme, či sa takéhoto niečoho chytia aj ostatné krajiny.

Pozrite si

Darčeky na poslednú chvíľu, alebo čo je doma, to sa počíta

Netflix a jeho konkurenti zavádzajú opatrenia na povzbudenie ľudí, aby si zakladali vlastné účty a nezdieľali heslá. Netflix tiež pridal lacnejší tarif, ktorý obsahuje reklamy pre tých, ktorí sa snažia platiť za drahšie alternatívy.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.