Reklama

Zažili sme novinku CUPRA Formentor - Výnimočnosť, ktorú si môžeš dovoliť

TECHBOX

Nová CUPRA Formentor je neprehliadnuteľným kompaktným SUV na našom trhu. Ak sa chceš odlíšiť, našli sme auto, s ktorým to dokážeš.

DNA CUPRA ťa dostane od prvého pohľadu. Ešte lepšie to je, keď si sadneš za volant a naštartuješ. V redakcii sme si vyskúšali novinku s 2,0 TSI a 4×4 pohonom, kde si výkon 190 koní budeš užívať aj vďaka 7-stupňovému DSG automatu. Je to síce SUV, ale dynamika mu nechýba a ver nám, že si budeš užívať každý štart odkiaľkovek. Oprie ťa do pohodlných športových sedadiel, pritom pred sebou budeš mať moderný a technológiami nabitý kokpit.

V našom prípade sme si vyskúšali príplatkový navigačný systém PLUS, ku ktorému patrí 10-palcový dotykový displej. Rozlíšenie je suprové, oceníš aj CUPRA CONNECT služby a aplikácie a samozrejmosťou je podpora Android Auto či Apple CarPlay, tak ako to máme radi – bezdrôtovo. 

Našťastie je to iný svet, aj keď sa „zhasne“. Ambientné osvetlenie si môžeš zmeniť podľa chuti, ale čo oceníš pri jazde sú asistenčné systémy. Tie majú všetko, čo dnes treba vrátane adaptívneho tempomatu. A samozrejme oceníš aj Full Digital Cockpit, kde sa nám najviac páčilo zobrazenie mapy cez celú obrazovku.

A jazda? Budeš mať chuť naštartovať, dupnúť na plyn a nikdy nezastaviť. Fakt. Čekni naše nové video.

Ak rozmýšľaš, koľko takáto hračka stojí, tak si priprav minimálne 35 880 € za nami skúšanú motorizáciu. CUPRA Formentor, tak ako ju uvidíš vo videu pritom vyšla na 40 821 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.