Reklama

Zarábajte si hraním: Objavte najlepšie P2E hry, ktoré menia herný priemysel

Zdroj | Decentraland
Jakub Kraľovanský
Zdroj | Decentraland
Zdroj | Decentraland

V posledných rokoch sme boli svedkami významného rastu v odvetví kryptomien a blockchain technológií. Tieto nové technológie však neovplyvňujú iba finančný sektor, ale aj iné odvetvia, a to vrátane herného priemyslu.

Nový fenomén známy ako play-to-earn (P2E) hry zásadne mení spôsob, akým sa hráči zabávajú. Zároveň v tom istom čase, keď sa venujú zábave môžu aj zarábať peniaze.

Čo sú play-to-earn (P2E) hry?

Obsah pokračuje pod reklamou

Play-to-earn (P2E) hry sú online videohry, v ktorých hráči môžu zarábať digitálne aktíva prostredníctvom svojich herných úspechov. V tradičných hrách zvyčajne dostávajú hráči len virtuálne odmeny, ktoré nemajú skutočnú hodnotu mimo herného sveta.

P2E hry však prinášajú novú rovinu interakcie medzi hrami a skutočným svetom, umožňujú hráčom získať hodnotné aktíva, ktoré môžu skutočne predávať a reálne zarábať, alebo používať v ďalších herných svetoch.

Zdroj | Axie Infinity

Popularita P2E hier sa v poslednom čase výrazne zvýšila. Hráči sú stále viac motivovaní investovať čas a úsilie do hier, keďže ich herné úspechy sa premietajú do skutočných finančných ziskov.

Svetoznáme P2E hry, ako napríklad „Axie Infinity“ alebo „CryptoBlades,“ si už dnes získali masívne hráčske základne a tisíce hráčov na celom svete si len vďaka nim zarábajú na živobytie.

Najlepšie P2E hry na trhu

1. Axie Infinity

Táto hra je jednou z najpopulárnejších P2E hier na trhu. Hráči majú možnosť chovať a zbierať virtuálne bytosti nazývané Axies, ktoré majú svoju hodnotu vo forme digitálnych aktív. Tieto aktíva môžu vlastníci predávať, obchodovať alebo používať v rámci herného ekosystému.

Axie Infinity získala obrovskú popularitu a mnoho ľudí našlo práve v tejto hre svoj nový, plnohodnotný zdroj príjmu. Platforma preukázala svoju dominanciu v oblasti P2E hier, keď na svojom vrchole popularity prilákala až neuveriteľných 2,7 milióna používateľov.

2. CryptoBlades

Táto hra je založená na blockchainovej platforme Binance Smart Chain a umožňuje hráčom bojovať proti nepriateľom, získavať digitálne zbrane a zvyšovať hodnotu svojho herného portfólia. Hráči môžu zarábať kryptomenu zvanú Skill Token (SKILL), ktorá má reálnu hodnotu a je možné ju previesť na iné kryptomeny alebo aj fiat meny.

3. Decentraland: Decentraland

Virtuálny svet založený na blockchain technológii Ethereum. V tomto svete môžu hráči vlastniť a obchodovať digitálne pozemky, budovať a vytvárať obsah, organizovať eventy a zarábať kryptomenu MANA. Decentraland ponúka zábavné herné skúsenosti a zároveň otvára nové možnosti pre virtuálny obchod a podnikanie.

Obsah pokračuje pod reklamou

4. Alien Worlds

Táto hra kombinuje prvky P2E a decentralizovaného financovania (DeFi). Hráči sa môžu stať obyvateľmi virtuálneho sveta Alien Worlds, kde môžu ťažiť digitálne aktíva nazývané Trilium, Token (TLM). Tieto aktíva je možné použiť na nákup a predaj virtuálnych pozemkov, zbraní a iných herných prvkov. Taktiež ho je možné obchodovať, alebo premeniť na skutočné peniaze.

Budúcnosť P2E hier

Play-to-earn hry majú veľký potenciál na zmenu herného priemyslu. Okrem toho, že ponúkajú hráčom príležitosť zarábať peniaze, tiež vytvárajú nový model participácie a ekonomiky, kde hráči majú skutočnú kontrolu nad svojimi digitálnymi aktívami. Tento trend môže mať vplyv aj na tradičné herné spoločnosti, ktoré kvôli nim budú musieť prispôsobiť svoje modely zábavy a odmien. 

P2E hry sú tiež dôležitou súčasťou rozvoja metaversov – virtuálnych svetov, kde sa hráči môžu stretávať, interagovať a vytvárať obsah. Tieto svety ponúkajú obrovský potenciál pre virtuálny obchod, vzdelávanie, spoločenské interakcie a dokonca aj prácu. P2E hry umožňujú hráčom vstúpiť do týchto metaversov s digitálnymi aktívami, ktoré získali prostredníctvom svojich herných úspechov.

Zdroj | Cryptoblades

Ďalším dôležitým aspektom P2E hier je ich sociálna dimenzia. Hráči majú možnosť komunikovať a spolupracovať s ostatnými hráčmi prostredníctvom obchodovania, bojovania alebo vytvárania aliancií. Tieto interakcie posilňujú spoločenský aspekt hier a vytvárajú nové formy online komunity hráčov.

P2E hry predstavujú novú éru zábavy a zarábania, ktorá kombinuje technológie blockchainu a kryptomien so svetom videohier. Tieto hry ponúkajú hráčom možnosť zabezpečiť si živobytie formou zábavy a zároveň otvárajú dvere pre nové obchodné a sociálne príležitosti. Keďže sa technológie blockchainu a kryptomien ďalej prudko rozvíjajú, môžeme očakávať, že P2E hry budú mať stále väčší vplyv na herný priemysel a pretransformujú spôsob, akým hrajeme a zarábame.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.