Reklama

Základný 10,9-palcový iPad so zľavou až 30 %? Nech sa páči!

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple v roku 2010 ukázala, že vie rozprúdiť ďalší trh. Vtedy verejnosti predstavila prvý iPad. Dnes je už vo svojej 10. generácii, navyše teraz až o takmer tretinu lacnejší.

Táto najnovšia generácia už naplno prebrala dizajn najnovších iPadov, čiže zbavili sme sa ikonického kruhového tlačidla pod displejom, pričom čítačka odtlačkov prstov Touch ID sa presunula do zapínacieho tlačidla.

Zdroj | Apple
Obsah pokračuje pod reklamou

Zaujmú aj ostrejšie hrany, čím pôsobí iPad 10.9 modernejšie. Konkrétne rozmery sú 248,6 x 179,5 x 7 mm a hmotnosť 477 gramov, pričom zadná časť aj boky sú z hliníka a displej kryje ochranné sklo.

Lákadlom je 10,9-palcový Retina displej s rozlíšením 2 360 x 1 640 pixelov. Škoda len, že tu máme aj naďalej len 60-hertzovú obnovovaciu frekvenciu, ale maximálny jas dosahuje slušných 500 nitov.

Zdroj | Apple

O výkon sa stará procesor z vlastnej dielne Apple, konkrétne ide o A14 Bionic. Výkonu tak je stále na rozdávanie. K tomu sa pripája aj operačný systém iPadOS, aktuálne vo verzii 17.

Zadná strana obsahuje len jeden fotoaparát, konkrétne ide o 12-megapixelový snímač s 5-násobným digitálnym priblížením a možnosťou nahrávania 4K videí pri 60 fps. Selfie kamera má tiež 12 Mx, avšak zorné pole je až 122 stupňov spolu s funkciou Center Stage.

Pozrite si

Apple predstavil nové iPady. Pro sú nudné a drahé, iPad 10 prekvapil aj cenou

iPad 10.9 obsahuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 aj stereo reproduktory. Na spodnej strane sa dokonca nachádza už moderný USB-C konektor, výdrž na jedno nabitie by mala byť taktiež na vysokej úrovni. K dispozícii je aj podpora pre Apple Pencil 1. generácie a aj pre externú klávesnicu Magic Keyboard Folio.

iPad 10.9 prišiel do predaja za pomerne odvážnu cenu 579 eur, čo bolo oproti predošlej generácii výrazné zdraženie. Teraz ho však viete kúpiť už od 407 eur, čo predstavuje úsporu 172 eur alebo aj 30 %. Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.