Reklama

Základné hodinky Amazfit GTS s krásnym AMOLED displejom stoja o 56 % menej!

Zdroj | Huami
Michal Sobek
Zdroj | Huami
Zdroj | Huami

Smart hodinky sú fenoménom dnešnej doby. Veľa ľudom sa páčia, niektorí ich chcú na šport a iní zase ich chcú len vyskúšať, aby zistili, či majú pre nich reálny prínos, ale nechcú do nich veľa investovať. Práve pre tých tu sú základné smart hodinky Amazfit GTS, ktorú sú ešte k tomu teraz o vyše polovicu lacnejšie.

Pozrite si

Huami Amazfit GTS berú vietor z plachiet Apple Watch 4

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pri pohľade na dizajn je jasné, kde sa čínsky výrobca inšpiroval. Obdĺžnikový dizajn, tenký profil a jedno postranné tlačidlo s kruhovým tvarom. Áno, hovoríme o dizajne veľmi podobnom Apple Watch. Veľmi podobné sú aj rozmery, a to 43,25 x 36,25 mm a hrúbka je len 9,4 mm. Príjemná je aj hmotnosť, ktorá sa zastavila na hranici 24,8 gramov. Remienok je silikónový, ale nie je problém ho vymeniť za akýkoľvek iný so šírkou 20 mm.

Zdroj | Huami

Boky sú vyrobené zo zliatiny hliníka a spodná časť, kde sa nachádzajú senzory na meranie tepu je z plastu. Na pravom boku je kruhové tlačidlo, ktoré slúži na návrat na domovskú obrazovku, ale neslúži ako digitálna korunka na rolovanie obsahom.

Displej kryje odolné sklo Corning Gorilla Glass 3. Samotný zobrazovací panel je typu AMOLED s veľkosťou 1,65-palca  a rozlíšením 348 x 442 pixelov. Výsledná jemnosť je 341 ppi. Potešia aj pomerne úzke rámčeky vôkol displeja.

Zdroj | Xiaomi

Vo vnútri sa nachádza bližšie nešpecifikovaný procesor a nepoznáme ani pamäť RAM. Smart hodinky totiž majú vlastný operačný systém navrhnutý spoločnosťou Amazfit. Je jednoduchý a prehľadný, ale má aj svoje obmedzenia, takže tu nestiahnete nové aplikácie, nezavoláte si s nimi, ani nimi nezaplatíte v obchode. Zobrazujú prijaté notifikácie, ale pozor, bez smajlíkov.

Amazfit GTS obsahujú vlastný GPS senzor a podporu až pre 12 športov, vrátane behu, cyklistiky, horolezectva, lyžovania, ale aj plávania. Hodinky sú totiž vodeodolné do hĺbky 50 metrov. BioTracker PPG dokáže nepretržite merať váš srdcový tep a môžete sa spoľahnúť aj na meranie spánku. Na pripojenie ku smartfónu slúži aplikácia Zepp a Bluetooth 5.0.

Zdroj | Huami

Výrobca deklaruje výdrž pri bežnom používaní až 14 dní. Pri našich reálnych skúsenostiach vieme pri striedmom používaní potvrdiť 10-dňovú výdrž. Ak však zapnete neustále meranie tepu, Always On displej a budete merať vaše športové aktivity pomocou GPS, tak sa výdrž môže značne skrátiť. V balení nechýba ani magnetický nabíjačka.

Pri vstupe do predaja si výrobca za ne vypýtal 159 eur, čo stále nie je zlá cenovka, ak si zoberieme kvalitné materiály a AMOLED displej. Dobrá správa je, že teraz poriadne zlacneli, a to až na cenu 69 eur! To je úspora 56,6 % alebo aj 90 eur. Rozhodne s kúpou neváhajte.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.