Reklama

Už zajtra si môžete pozrieť kasový trhák aj doma v telke

Zdroj | Orange
Lissett Pliešovská
Zdroj | Orange
Zdroj | Orange

Film Barbie bol od začiatku natáčania určený mladšej generácii, príchodom rôznych informácií zo zákulisia sa záujem o tento ikonický film generačne posúval a nakoniec si získal i staršie ročníky.

Záujem o kinopremiéru bol väčší než sa očakával. Tento rodinný film zaznamenal obrovský úspech na celom svete. Patrí medzi najväčšie hity roka 2023, stal sa jedným z najúspešnejších filmov roka.

Je viac než pravdepodobné, že niekto z vašej rodiny videl či už film, alebo nejaký reklamný spot, upútavku. Prečo sa vraciame k tomuto filmu? Už od zajtra si ho môžete pozrieť z pohodlia svojho domova vďaka streamovacej službe HBO Max, ktorá ho uvedie na svojej platforme. Kto nemal čas, alebo nestihol ísť do kina, teraz má možnosť stráviť príjemné chvíle spolu v kruhu rodiny pri pozeraní Barbie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

5 smart hodiniek pod stromček, ktoré zmerajú aj EKG

Aby sme vás ešte viac namotivovali, prinášame pár zaujímavých informácii, ktoré potvrdzujú jeho úspešnosť.

1.

9 nominácii na Zlatý glóbus

Barbie od Grety Gerwigovej vedie počtom nominácii na Zlatý glóbus, ich počet sa vyšplhal na deväť, sú tam nominácie za herecké výkony, najlepší filmový muzikál či komédiu. Do nominácie sa prebojovali i tri z pôvodných piesni. Ak by vás zaujímalo, ktorý film je v tesnom závese, tak ďalší v poradí je Oppenheimer. Ten má osem nominácii.

2.

Viac ako miliardové tržby

Tento trhák zarobil od 21. júla viac ako 1,38 miliardy dolárov. Greta Gerwing film režírovala, no spolu so svojím partnerom a kolegom Noahom Baumbachom ho aj napísala.

3.

Herecké mená

Barbie vo filme hrá Margot Robbie, ďalšie zvučné mená, ktoré si zahrali Barbie sú napríklad Dua Lipa, Nicola Coughlan, Alexandra Shipp, Hari Nef, Ana Cruz Kayne. Úžasný výkon podal Rayn Gosling, Ken v jeho podaní očaril značnú časť nežnejšieho publika. Vedeli ste o tom, že bol jediný o kom uvažovali pre túto rolu? Málokto tiež vie, že viaceré modely šiat, ktoré vo filme nosila Margot Robbie ako Barbie sú od Chanel.

Kuriozitou pri natáčaní bola skutočnosť, že sa spotrebovali celosvetové zásoby jasne ružovej farby na kulisy.

4.

Hit menom Barbie Selfie Generátor

Nečakaným hitom sa stal aj Barbie generátor, kde si mohli používateľky nahrať svoju fotku a systém z nej vytvoril Barbie. Používatelia si mohli vygenerovať svoju podobizeň v štýle Kena.

Pozrite si

Barbie šialenstvo dorazilo aj do NBÚ

Tip: Ďalšie zaujímavé informácie nájdete v našom článku 5 vecí, ktoré ste netušili o filme Barbie.

Keď to spolu všetko zhrnieme, tak sledovaním tohto filmu si vypočujeme množstvo dobrej muziky, uvidíme modely šiat od legendárnej značky, zistíme čo všetko vo svete môže byť rúžové a, že táto farba pristane i chlapom. K tomu ako bonus je príjemne strávený čas s rodinou venovaný hlavne naším deťom.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.