Reklama

Zahoďte svoju klávesnicu! 101touch ponúkne podstatne viac, ako tá vaša

Marek Šimunek

Klávesnice sa už niekoľko desiatok rokov výrazne nezmenili. Stále sú to rovnaké „klikajúce“ ostrovčeky, ako pred niekoľkými rokmi. Nový výtvor spoločnosti 101touch to chce od základov zmeniť. Nenájdete na nej totiž tlačidlá, ale veľkú dotykovú plochu, ktorá sa prispôsobuje na základe toho akú aplikáciu práve používate. Ak striháte video budete mať teda vždy k dispozícii relevantný obsah, ak naopak potrebujete veľa písať, máte k dispozícii plnohodnotnú klávesnicu.

101touch

Otázne však ostáva, ako sa bude písať na klávesnici bez mechanickej odozvy. Určitou výhodou však je možnosť používania rôznych skratiek, alebo gest, ktoré môžete používať na celej ploche klávesnice. Samozrejme nebudú chýbať ani témy, ktoré využijete ak vás štandardná klávesnica už znudí. Vývojári tohto zázraku dokonca implementovali časový zámok, ktorý využijú najmä rodičia, aby vedeli obmedziť dobu, ktorú ich ratolesti za počítačom strávia.

101touch

Samotná klávesnica je postavená na operačnom systéme Google Android a je schopná a pracovať na akomkoľvek operačnom systéme bez potreby inštalácie ovládačov. Rôzne témy, alebo rozloženia klávesnice si budete môcť pridávať pomocou samostatného obchodu s témami a aplikáciami, ktorý bude dostupný v momente spustenia predaja samotnej klávesnice.

Kedy tomu tak bude je však otázne. Klávesnica 101touch je totiž ešte stále len projekt na crowdfundingovej kampani Kickstarter, kde ju môžete podporiť v prípade, že sa vám tento nápad pozdáva.

101touch

Foto: 101touch, Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.