Reklama

Začínajú sa preteky Okolo Slovenska, príde aj Peter Sagan?

Zdroj | unsplash/Getty Images
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Getty Images
Zdroj | unsplash/Getty Images

Dnes štartuje populárne cyklistické podujatie Okolo Slovenska. Ide už o 67. ročník, pričom sa cyklisti počas piatich náročných etáp v rôznom teréne rozhodne zapotia a nebude chýbať aj textový živý prenos priamo z diania pretekov.

Ako sme už spomínali vyššie, tak ani tento rok nebudú diváci, ktorí sa nemohli dostaviť osobne, ochudobnení o živý prenos z diania. Živý textový záznam bude dostupný priamo na tomto odkaze na oficiálnej stránke pretekov.

Zdroj | Okolo Slovenska
Obsah pokračuje pod reklamou

Na internetovej stránke sa nachádza aj pekne graficky spracovaná mapa, ktorá presne ukazuje počet etáp, ich presnú trasu spolu so štartovacím a konečným bodom, pričom nechýbajú ani dôležité dátumy štartov.

Štartuje sa dnes, 13. septembra, z metropoly východu, teda z Košíc, kde bude aj cieľ prvej etapy. Druhá etapa začína o deň neskôr z Prešova a končí v Poprade. Tretia etapa je naplánovaná na 15. septembra a povedie z Ružomberka do Martina.

Štvrtá etapa bude prebiehať 16. septembra na trase Prievidza-Nitra. Finálna piata etapa ukončí aj samotné podujatie, a to 17. septembra. Konečná etapa povedie z Hlohovca do Púchova. Dokopy prejdú cyklisti presne 820 kilometrov.

Pozrite si

Yamaha chce ľahkým motorom pre e-biky spraviť revolúciu. Bude každý elektrický?

Na štarte bude pripravených 21 tímov, každý bude mať zhodne po sedem cyklistov. Samotné tímy sú konkrétne z Belgicka, Holandska, Kazachstanu, Francúzska, Slovenska, Talianska, Španielska, USA, Česka, Slovinska, Poľska, Rakúska a Maďarska. Bude sa bojovať o žltý, zelený, bodkovaný a biely dres ako aj o celkové víťazstvo.

A bude tam aj Peter Sagan? Ako asi tušíte, tak Sagan sa tento rok tohto podujatia nezúčastní ako pretekár, maximálne však ako divák. Môžeme tak sledovať nové cyklistické talenty, ktoré sa môžu v budúcnosti rovnako presadiť ako náš najznámejší cyklista.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.