Reklama

Zabudnite na Full HD! Samsung predstavil Ultra Definition 3D TV!

Dominik Fúsek

Počuli ste už o Ultra Definition? Nie? Tak vedzete, že je to označenie pre rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov, s ktorým sa pravdepodobne budeme stretávať v budúcnosti v televízoroch najvyššej triedy. Ako prvý ponúka ochutnávku budúcnosti Samsung, popredný výrobca 2D i 3D TV. O novom televízore zatiaľ toho veľa nevieme, no aj to málo parametrov vyráža dych.

Samsung Ultra Definition 3D TV

Spoločnosť Samsung opäť potvrdzuje, že (nielen) v oblasti 3D televízorov jasne patrí ku špičke. Opäť sa jej podarilo predbehnúť konkurenciu a predstaviť perfektné zariadenie poskytujúce tie najlepšie parametre. Na úvod však treba podotknúť, že novinka je síce pripravená na výrobu, ale stále je v štádiu prototypu a nemá tak ani meno. Skrátka, najnovším počinom Samsungu je veľká obrazovka s uhlopriečkou 70 palcov, teda približne 178 centimetrov. Veľká uhlopriečka si zaslúži aj veľké rozlíšenie, avšak výrobca sa neuspokojil s „obyčajným“ Full HD (1 920 x 1 080 b.), ktoré už sa pomaly chystá aj do mobilných telefónov (Najmenší Full HD displej má uhlopriečku len 4,8 palca!) – použil rozlíšenie až štyrikrát vyššie! Novinka sa tak môže pochváliť UD (Ultra Definition) rozlíšením až 3 840 x 2 160 pixelov. Samozrejme, v takomto vysokom rozlíšení zatiaľ nevysiela žiadna televízia, ani nie je na trhu dostupná žiadna takáto videokamera, avšak potenciál zariadenia do budúcnosti je veľký.

Samsung Ultra Definition 3D TV

Jemný zobrazovač však ani zďaleka nie je jedinou zaujímavosťou nového Samsungu. High-end televízoru predstavenom v roku 2010 nesmie chýbať ani podpora 3D, bohužiaľ sú 3D okuliare stále nutnosťou. Vďaka 240 Hz technológii si 3D TV poradí aj s rýchlym pohybom. Žiaľ, zatiaľ nepadlo ani slovo o cene či dostupnosti – 70“ UD 3D televízor však lacný určite nebude.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.