Reklama

Za 350 € HD displej, Android 4 a 8 Mpx od Aceru

Drahomír Piok

Acer CloudMobile S500 bol oficiálne predstavený na tohtoročnom MWC v Barcelone. Už vtedy vyvolal vlnu vzrušenia, že možno dokáže vyzdvihnúť svoju značku do povedomia aj medzi smartfónmi. Teraz poznáme bližšie špecifikácie, ale aj cenu a čas uvedenia na trh.

Acer CloudMobile S500

Vcelku dizajnovo podarený kúsok, ktorý je vlajkovou loďou nie mnohých Acer smartfónov bude dostupný už v septembri. Za svoj vzhľad dokonca obdržal cenu IFA Design Award. Zadná pogumovaná časť sadne do ruky ako uliata a na prednom 4,3″ IPS displeji uvidíte všetko do najmenších detailov. Jeho rozlíšenie dosahuje príjemných 720 x 1 280 bodov. Smartfón neobsahuje žiadne hardvérové tlačidlá, okrem vypínia/blokovania a regulácie hlasitosti. Ako operačný systém je inštalovaný a len mierne upravený Android 4. CloudMobile S500 používa upravený 8 Mpx fotoaparát s BSI senzorom, ktorý nájdete napríklad v najnovšom iPhone.

Acer CloudMobile S500

Jeho výsledky majú byť vynikajúce. Samozrejmosťou je aj nahrávanie Full HD videa. Ako procesor slúži pomerne výkonný 1,5 GHz Qualcomm S4 Snapdragon a asistuje mu 1 GB RAM pamäte. Vnútorná pamäť dosahuje 8 GB, no našťastie je rozšíriteľná microSDHC kartami. Výbavu dopĺňa štandardná konektorová výbava a bezdrôtové moduly: microUSB, 3,5 mm audio, 3G/HSPA, Wi-Fi, Bluetoooth, NFC a GPS. Zaujímavosťou Acer telefónu je aj tzv. AcerCloud, ktorý dokáže synchronizovať hudbu, fotografie a iné súbory medzi tabletom Acer a smartfónom. Jeho odporúčaná cena má vraj dosahovať len 350 €, zrejme bez dane. Presnú dostupnosť na Slovenskom trhu nemôžeme zatiaľ potvrdiť, avšak Acer CloudMobile S500 sa pravdepodobne objaví u niektorých z internetových predajcov.

acer cloudmobile S500

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.