Reklama

Z nového tabletu Acer Iconia Talk S si môžete kľudne aj zatelefonovať

Marek Šimunek

Rodina tabletov Acer Iconia je nám už dôverne známa. Nový prírastok, ktorý nesie označenie Iconia Talk S však pridáva, ako už prezrádza samotný názov možnosť využitia tabletu aj na telefonovanie. Skôr sa však bude jednať o telefonovanie pomocou Bluetooth slúchadla, keďže 7“ displej nedáva novinke rozmery vhodné na bežné telefonovanie. Samotný displej poskytne HD rozlíšenie (1 280 x 720 px) a nad ním nájdete 2 Mpx fotoaparát pre videohovory. Okrem neho však bude Iconia Talk S vybavená aj hlavným fotoaparátom. Jeho rozlíšenie bude 5 Mpx.

Acer Iconia Talk S

Acer Iconia Talk S

O pohon operačného systému Google Android vo verzii 4.4 (KitKat) sa bude starať 64-bitový štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz. Ten bude mať k dispozícii grafiku Adreno 306 a 1 GB operačnej pamäte. Interné úložisko s kapacitou 8 GB môžete o ďalších 128 GB rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Celkom slušnú výdrž novinky by mala vzhľadom na energeticky menej náročné hardvérové parametre a menší displej zabezpečiť integrovaná batéria s kapacitou 3 780 mAh.

Acer Iconia Talk S

Samotný GSM modul, ktorý má byť najväčšou výhodou modelu Iconia Talk S bude okrem sietí tretej generácie podporovať aj rýchle pripojenie pomocou sietí LTE. Navyše si tento model hravo poradí aj s dvoma SIM kartami súčasne. Acer Iconia Talk S sa začne svoju kariéru najprv na tchajwanskom trhu, kde jeho cena v prepočte neprekročí 200 eur. Následne by sa tento malý tablet, alebo prerastený telefón mal dostať aj na iné trhy.

Acer Iconia Talk S

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.