Reklama

Z Apple headsetu je už teraz prepadák, iOS 17 vraj bude prelomový

Zdroj | 9to5mac
Richard Pliešovský
Zdroj | 9to5mac
Zdroj | 9to5mac

Všetci o ňom hovoria, ale ešte nik ho nevidel. Dokonca sa ešte ani nevyrába. Aj taký je headset pre zmiešanú realitu od Apple. Najnovšie úniky informácií naznačujú, že sa z neho stáva prepadák ešte skôr, ako ho spoločnosť predstavila.

Presne opačne si vedie iOS 17. Ani ten zatiaľ nebol predstavený, n najprv sa uvažovalo, že prinesie len menej významné aktualizácie, no najnovšie informácie naznačujú, že sa v novom systéme dočkáme niekoľkých žiadaných funkcií. O čo presne ide?

Začnime nekonečnou ságou o headsete pre AR. The New York Times zverejnil obavy ôsmych súčasných aj bývalých zamestnancov Apple, ktorí vyjadrili obavy o užitočnosti a privysokej ceny headsetu. Nadšenie, ktoré vládlo počas vývoja sa zmenilo na skeptizmus. To je veľký rozdiel, pretože keď Apple uvádza úplne nový produkt na trh, sú z neho vývojári, konštruktéri a ľudia, ktorí sa podieľali na jeho príprave nadšení.

Obsah pokračuje pod reklamou

Headset je úplne nový segment v línii Apple produktov. Je nabitý množstvom inovatívnych technológií, čo sa odzrkadľuje na cene (cca 3 000 dolárov). Ďalšie obavy predstavujú úvahy o užitočnosti takéhoto zariadenia a neovereného trhu. Keď prišli prvé iPhony, či iPady, predstavovali „riešenie pri hľadaní problému“. Dodnes sa presne nevie to, aký problém vlastne má pomôcť riešiť náhlavná súprava.

The New York Times potvrdil predchádzajúce správy, že headset bude obsahovať rám z uhlíkových vlákien, kamery smerujúce von, dva 4K displeje, podporu pre dioptrické šošovky a „ciferník reality“ na zvýšenie alebo zníženie skutočného prechod videa z okolitého prostredia.

Poďme na optimistickejšie správy. Do WWDC 2023, kedy má byť predstavený iOS 17, je ešte ďaleko, ale už sa začínajú objavovať prvé náznaky toho, čo nová verzia prinesie. Donedávna vládol medzi leakermi konsenzus, že iOS 17 prinesie len „ladiace vydanie“, pretože všetku energiu vkladá Apple do nového systému pre headset. Spoločnosť očividne zmenila názor. Mark Gurman vo svojom víkendovom bulletine Power On zverejnil, že Apple zmenil stratégiu počas procesu vývoja aktualizácie a pridal niekoľko nových funkcií.

Aktualizácia by mala ponúknuť celý rad vylepšení a nových funkcií, napríklad novú generáciu CarPlay, vylepšenia Siri, podporu pre bočné načítanie a alternatívne obchody s aplikáciami či podporu pre náhlavnú súpravu Apple pre zmiešanú realitu. Pribudnúť by malo niekoľko funkcií, ktoré je „dobré mať“, aj keď im bude chýbať zmysluplnejšie využitie.

Konferencia pre vývojárov WWDC 2023 sa má konať v júni, kedy sa uvoľní aj prvá beta verzia pre vývojárov. Plná verzia bude dostupná s príchodom iPhone 15 na jeseň.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.