Reklama

Yurbuds Ironman: Excelentné slúchadla pre športovcov

Drahomír Piok

Hovorí vám niečo názov Yurbuds? Ak nie, tak na začiatku tohto roka prišli od spomínanej spoločnosti na trh jednoduché gumové vložky do ucha, ktoré sa nasadili na už používané slúchadlá. Sú navrhnuté tak, aby bolo nosenie slúchadiel pohodlnejšie, mali lepšiu akustiku a nevypadávali z uší.

Yurbuds Ironman

YurBuds sa stali pomerne populárne hlavne v USA. Je to šikovné a lacné riešenie ako zvýšiť kvalitu zvuku aj u napríklad populárnych slúchadiel od Applu. No nie každému môže takéto riešenie vyhovovať, špunt je v uchu relatívne hlboko a niekomu to paradoxne namiesto pohodlia prináša bolesť. Na druhú stranu toto riešenie skvalitňuje reprodukovaný zvuk a vysoko potláča ruch z okolia pri počúvaní hudby. Práve na tomto koncepte vznikli aj nové slúchadlá nazvané Ironman. Sú určené hlavne pre športovcov, ktorý počúvajú počas tréningu hudbu a obťažuje ich neustále vypadávanie slúchadiel z uší.

Yurbuds Ironman

Vodeodolné slúchadlá

Majú ergonomický tvar, ktorý sa snaží prispôsobiť každému uchu a pritom si zachovať brilantný zvuk. Vložky do ucha majú byť extrémne ľahké a vyrobené sú z lekárskeho silikónu, aby netlačili. Samozrejme na ich konci čaká pozlátený 3,5 mm audio konektor pre čo najväčšiu kompatibilitu s inými zariadeniami. Slúchadlá vážia 28 g a sú vode odolné. Používajú zliatinový NdFeB magnet, v súčasnosti najsilnejší známy druh permanentného magnetu, pre čo najlepšiu kvalitu zvuku. Frekvenčný rozsah je typický, od 20 Hz do 20 KHz, ich maximálna hodnota vydávaného zvuku je 110 dB a impedancia dosahuje 32 Ohmov. Dĺžka kábla je 1,2 metra a má zosilnenú štruktúru voči vonkajšiemu poškodeniu. Generálny riaditeľ spoločnosti Yurbuds, ktorý pomenoval sám tieto slúchadlá na základe triatlonovej súťaže Ironman, ktorú absolvoval, a ktorá sa považuje za najťažšiu na svete, dozeral nad výskumom a vývojom a je presvedčený, že lepšie slúchadla pre športovcov neexistujú. Momentálne sú už dostupné v predajniach po celom svete za cenu 49 USD(34 €).

Yurbuds Ironman

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.