Reklama

YouTube oficiálne uviedol svoj on-line videoeditor

Števo Porubský

Asi najznámejší a určite najväčší server na zdieľanie videa oficiálne predstavil svoj on-line video editor, pomocou ktorého si môže každý registrovaný užívateľ jednoducho vytvoriť krátke video priamo cez web rozhranie.

 YouTube Video Editor

Novinka v podaní giganta YouTube.com je veľmi jednoduchá na používanie. Dokonca s uvedením editora server pripravil aj zábavné video, v ktorom je jednoducho a vtipne ukázané ako si ktokoľvek môže postrihať svoje videonahrávky. Okrem jednoduchej „strižne“ server ponúka aj možnosť vkladania hudby (podmazu) z vlastnej knižnice. Tú tvorí viac ako 40 tisíc skladieb. Výber je naozaj široký a asi aj preto sa server v súčasnosti rozhodol zamedziť uploadu vlastných skladieb. Do budúcnosti sa ale počíta so zrušením tohto obmedzenia.

YouTube Video Editor

Kto očakáva od editora rozšírené možnosti editácie bude asi sklamaný. YouTube Video Editor ponúka len základné možnosti ako strihanie, skladanie či spájanie viacerých videí alebo pridávanie titulkov, nadpisov a popisov. Napriek tomu môže byť pre mnohých významným pomocníkom. Viem si živo predstaviť ako sa dovolenkujúci budú chcieť podeliť o zážitky z dovolenky pomocou krátkeho videa, ktoré si zostrihajú v ktorejkoľvek internetovej kaviarni.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.